PoradyOrganizacjaZa każdym razem, gdy dzieci dostaną pieniądze, zgarnia procent. Ma ważny powód

Za każdym razem, gdy dzieci dostaną pieniądze, zgarnia procent. Ma ważny powód

Ta metoda rodzicielska może zaskoczyć
Ta metoda rodzicielska może zaskoczyć
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | Pixel-Shot, janicecurnew

14.04.2024 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rodzicielstwo to niełatwy kawałek chleba, który wymaga nie tylko miłości, ale przede wszystkim cierpliwości i nieustannej odpowiedzialności. W przypadku tej matki od razu można byłoby jej zarzucić, że biorąc drobne sumy z pieniędzy dziecka, jest "złodziejką", ale ma ku temu ważny powód.

Wychowanie dziecka nie jest prostą sprawą, a wiele rodziców za główny cel daje sobie nauczenie swojej pociechy wszystkiego, co może przydać się jej na przyszłość. Ta matka w swoim wideo na TikTok'u zebrała od internautów baty, kiedy wyznała, że zawsze z pieniędzy swoich dzieci zabiera pewną część. Dla wielu będzie to przypomnienie zaginionych pieniędzy z komunii, a pozostali z pewnością przyznają sporo racji takiemu ekonomicznemu rodzicielstwu.

Gdzie najlepiej odkładać pieniądze dla dziecka? Rodzicielski trik z TikTok'a

Dzieci bardzo często otrzymują nie tylko prezenty, ale też drobne kwoty pieniędzy, którymi mogą dowolnie dysponować. Wielu rodziców zastanawia się, jak nauczyć, a przede wszystkim wytłumaczyć maluchowi ich wartość oraz wzbudzić szacunek. Ile specjalistów i poradników, tyle metod, które są mniej lub bardziej efektywne, a przecież umiejętność gospodarowania swoim budżetem oraz oszczędność są na wagę złota. Ta matka z TikTok'a postanowiła pobierać niewielki procentpieniędzy swoich dzieci i ma w tej sprawie czyste intencje. Czy takie rodzicielstwo naprawdę przyniesie efekty?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kobieta postanowiła, że już teraz zadba o finanse swoich pociech na przyszłość, a pieniądze "podkrada" nie na własne przyjemności. Jeśli jej maluchy otrzymują 100 funtów, czyli około 500 zł, to pomysłowa mama zabiera 20 funtów (100 zł), które lokuje na koncie oszczędnościowym. Takie metody rodzicielskie mogą być dla wielu ogromnym zaskoczeniem, ponieważ kwestie związane z finansami zawsze są delikatnym i wzbudzającym sporo emocji tematem. Matka zamierza zwrócić dzieciom pieniądze, kiedy tylko dorosną, co będzie dla nich znakomitą poduszką finansową. Tak @janicecurnew tłumaczy swój pomysł na TikTok'u: 

Jak wytłumaczyć dziecku pieniądze?

Nauka poprzez zabawę jest znakomitą formą wyjaśniania trudnych kwestii, do których należą pieniądze. Wiele osób nie pozyskało umiejętności oszczędzania, co mocno odbija się na ich budżecie w dorosłym życiu, a przecież bardzo łatwo i stopniowo każdy rodzic może tego nauczyć swoje pociechy. Najprostsze, co możesz zrobić, to zorganizować maluchowi zabawę w sklep, gdzie będzie musiał kupić określone produkty za konkretną kwotę. Innym, a równie efektywnym rodzicielskim patentem na to, aby dziecko zrozumiało pieniądze, jest organizacja wyprzedaży starych zabawek. Dzięki temu nie tylko pozbędziecie się zbędnych bibelotów, ale też maluch zrozumie ich wartość.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także