PoradyLajfhakiCo zrobić, żeby telemarketer przestał wydzwaniać? Powiedz jedno zdanie, a sam się rozłączy

Co zrobić, żeby telemarketer przestał wydzwaniać? Powiedz jedno zdanie, a sam się rozłączy

Sposób na telemarketerów, który działa na wszystkich
Sposób na telemarketerów, który działa na wszystkich
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Stockbusters
14.04.2024 13:58

Na pewno każdy choć raz w życiu miał taką sytuację. Nie spodziewasz się od nikogo telefonu, ale twoja komórka i tak nagle dzwoni. Zazwyczaj to niestety uciążliwi telemarketerzy. Ujawniamy sposób na telemarketerów, dzięki któremu takie uciążliwe połączenia będą tylko wspomnieniem. Dzięki temu na pewno pierwsi się rozłączą!

Chyba wszyscy się zgodzimy, że jedną z najbardziej irytujących rzeczy w życiu jest telefon od telemarketera. Zwłaszcza jeśli czekamy akurat na ważny telefon lub robimy coś ważnego. Telemarketerzy w dzisiejszych czasach potrafią być bardzo namolni oraz uciążliwi. Zdarza się, że dzwonią z ofertą nawet w weekendy lub o porannych i wieczornych godzinach. Na szczęście istnieje sposób na telemarketerów. Sprawdź, po jakich słowach najszybciej zakończysz z nimi rozmowę!

Jaki jest najlepszy sposób na telemarketerów?

Warto pamiętać, że telemarketerzy wykonują tylko swoją pracę. Nie należy więc ich na pewno obrażać czy wyzywać. Czasami jednak ilość telefonów od telemarketerów może być naprawdę przytłaczająca. Zwłaszcza jak specjalnie blokujemy pewne numery, a po kilku godzinach lub nawet dniach mamy połączenie w tej samej sprawie tylko z innego numeru. Jest to denerwujące, ponieważ telemarketerzy zazwyczaj dzwonią w najmniej odpowiednich momentach. Często można mieć wrażenie, że nie rozmawiamy z człowiekiem, tylko z jakąś maszyną. Ich wyuczone formułki brzmią jak u robotów. Wiele osób z tego powodu przestało w ogóle odbierać połączenia z nieznanych numerów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Telemarketerzy mają zazwyczaj również zyski od sprzedaży. Coraz częściej zdarza się więc, że osoby starsze oraz naiwne są przez nich naciągane na różne oferty. Na szczęście istnieje sposób na telemarketerów. Wcale nie chodzi o nieeleganckie rzucenie słuchawką!

Wystarczy kilka zdań, by skutecznie pozbyć się telemarketera

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale telemarketerzy są zobowiązani respektować RODO. Warto znać swoje prawa. Pamiętaj, że osoba, która do nas dzwoni i próbuje nam coś sprzedać lub zaprosić na jakieś wydarzenie, musi pozyskać nasz numer w sposób legalny. Jeśli sobie tego zażyczysz, to telemarketer ma obowiązek poinformować, kto jest administratorem twoich danych. Jeśli po zadaniu tego pytania usłyszysz wyuczoną formułkę typu "twój numer został przypadkowo wylosowany przez komputer", to najprawdopodobniej jest to kłamstwo.

Dodatkowo pamiętaj, że każdy telemarketer powinien już na samym początku rozmowy zaznaczyć, że dzwoni do ciebie z ofertą marketingową.

Jaki jest sposób na telemarketerów?

Oczywiście rozłączenie się jest najszybsze, ale nie załatwi sprawy. Jest to również mało eleganckie zachowanie. Jeśli więc podczas takiej denerwującej rozmowy usłyszysz, że twój numer niby został wygenerowany przez komputer, to koniecznie powiedz, że taki system losowania numerów jest niezgodny z prawem. Nachalnego telemarketera warto poprosić o podanie dokładnych danych firmy. Następnie należy dosadnie powiedzieć mu, że firma jeszcze tego samego dnia będzie zgłoszona do UKE oraz UOKiK. Dzięki temu zapewne unikniesz dalszej rozmowy.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także