PoradyDomowe trikiZalewam pranie przyprawą. Odwraca skutki domowej wpadki

Zalewam pranie przyprawą. Odwraca skutki domowej wpadki

Jak uratować zafarbowane pranie?
Jak uratować zafarbowane pranie?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | New Africa
28.01.2024 12:37, aktualizacja: 28.01.2024 13:52

Niekiedy zdarza się, że między białymi tkaninami zapląta się ta jedna kolorowa skarpetka, która potrafi odbarwić wszystkie tkaniny. Zafarbowane pranie to niemały problem, bo zamiast pokryć się równomiernie bielą, powstaje mnóstwo plam i zacieków, które nie wyglądają dobrze. Jeśli przytrafi ci się taka sytuacja, koniecznie przypomnij sobie o poniższym triku. Uratuje twoje białe pranie!

Choć pranie ubrań może wydawać się prostą czynnością, która nie wymaga specjalnej wiedzy, to jednak w praktyce okazuje się, że wiele osób regularnie poszukuje w sieci informacji na ten temat. Pytania, które pojawiają się najczęściej, dotyczą m.in. częstotliwości prania koców, pościeli i ręczników, a także sposobów na skuteczne wywabianie plam. Ale co zrobić, kiedy nasze białe pranie niespodziewanie zafarbowało się na inny kolor? Na szczęście istnieje na to prosty, domowy trik, który pozwoli nam uratować nasze ubrania.

Jak uratować białe pranie?

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś wrzucić do pralki czerwoną lub czarną skarpetkę razem z białym praniem. Niestety, efektem takiego niezamierzonego błędu są zafarbowane ubrania. Na szczęście taki błąd da się naprawić, a do tego nie potrzeba używać wybielacza ani innych szkodliwych chemikaliów. Zafarbowane białe pranie można bowiem uratować za pomocą trzech produktów, które z pewnością znajdują się w każdej kuchni.

Jeśli zdarzy ci się kiedyś otworzyć pralkę, spodziewając się białych ubrań, a zamiast tego zobaczysz ubrania różowe lub szare, pamiętaj o tym triku. Jest bardzo prosty w wykonaniu, a skutecznie przywraca biel zafarbowanym tkaninom. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka produktów z kuchennej szafki. To tani i sprawdzony sposób na wywabienie plam po zafarbowaniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sposób na zafarbowane pranie

Do jego wykonania potrzebujesz przede wszystkim garści liści laurowych. Należy je włożyć do garnka, zalać wodą i zagotować, a następnie odstawić na 15 minut. Zafarbowane pranie trzeba następnie włożyć do miski i zalać przygotowanym wywarem. Po kilku godzinach moczenia wyciągamy ubrania z miski. Następnie do wody z wyciągiem z liści laurowych wsypujemy 4-5 opakowań proszku do pieczenia oraz 1-2 łyżki sody oczyszczonej i dokładnie mieszamy. Do tak przygotowanego roztworu wrzucamy ponownie nasze pranie i odstawiamy na 2-3 godziny. Po tym czasie ubrania należy jeszcze raz wyprać w pralce. Tym razem jednak pamiętaj, aby nie zaplątała się w nich jakaś kolorowa skarpetka ;)

Ten sposób z użyciem produktów kuchennych ma sprawić, że pranie będzie z powrotem białe i świeże. To niezawodny trik, który z pewnością przyda się wielu z nas, szczególnie tym, którzy często zmagają się z problemem zafarbowanego prania. Po plamach nie będzie ani śladu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także