PoradyLajfhakiZauważyłam w łazience u mamy. Teraz sama mam klamerkę na słuchawce prysznica

Zauważyłam w łazience u mamy. Teraz sama mam klamerkę na słuchawce prysznica

klamerka na słuchawce prysznica, fot. Genialne
klamerka na słuchawce prysznica, fot. Genialne

03.09.2023 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klamerki do ubrań są nieodłącznym elementem podczas robienia prania. Jednak na tym ich funkcja się nie kończy. Podpowiadamy jak klamerka na słuchawce prysznica, odmieni zapach w łazience.

Bardzo często z łazienki wydobywają się różne aromaty. Często nie są one przyjemne. Z niektórymi woniami nie radzą sobie nawet odświeżacze lub spraye. W efekcie nic się nie zmienia, a korzystanie z łazienki nie zachęca. Dlatego warto wypróbować ten prosty trik, który z pewnością ułatwi ci życie.

Co daje klamerka przyczepiona do słuchawki prysznica?

Wiele osób ten trik będzie śmieszył. Jednak w tej metodzie istotne są dwie rzeczy. Po pierwsze klamerka musi być wykonana z drewna, a po drugie sekretnym składnikiem jest olejek eteryczny. Tylko dzięki temu ten sposób się uda. Dlatego nie próbuj stosować tajemniczego patentu w przypadku plastikowych lub metalowych klamerek, ponieważ tworzywo, z jakiego są wykonane, musi być chłonne. Sięgnij po drewniany spinacz, a następnie skrop go wybranym olejkiem eterycznym np. miętowym, lawendowym lub cytrynowym. Teraz odczekaj kilka sekund i zamocuj go na słuchawce prysznicowej lub drzwiach od kabiny. W ten sposób bardzo dyskretnie zapach zacznie unosić się po całej łazience. Warto wypróbować ten patent podczas kąpieli. Wówczas stworzysz prawdziwie aromatyczne SPA w domowych warunkach. Pod wpływem pary wodnej zapach bardzo mocno zacznie się wydzielać, co wprowadzi cię w stan relaksu.

Obraz

Jak wprowadzić zapach do łazienki?

Jak bez wydawania dużych pieniędzy stworzyć przyjemny zapach w łazience? W pierwszej kolejności należy sięgnąć po sodę oczyszczoną, która neutralizuje smród. Wystarczy wysypać jej niewielką ilość na podstawkę, a następnie schować w mało widocznym miejscu. Dzięki temu zniwelujemy drażniące nas aromaty. Należy pamiętać o tym, aby regularnie ją wymieniać. Można dodać do sody kilka kropel olejku eterycznego, przez co zyskamy także naturalny odświeżacz. Papier toaletowy nasączony olejkiem również spełni tę samą funkcję. Podobnie wkładka higieniczna lub podpaska przyklejona w dyskretnym miejscu i skropiona zapachem. Ziarna kawy również neutralizują wiele aromatów, przez co tak często można je zobaczyć w perfumeriach.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także