×
Wirtualna Polska

Włóż podpaski do butów. To, że będą wygodniejsze, to tylko jedna z wielu zalet

Podpaski są od lat tradycyjnym środkiem higienicznym, który pomaga milionom kobiet zachować komfort podczas trudnych dni. Jednak nie jest to ich jedyna funkcja, jaką mogą spełniać. Włóż podpaski do butów i sprawdź, jak ułatwią one ich noszenie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Często zdarza się, że buty (a szczególnie ta nowa para) nas ocierają. Powoduje to bolesne i krwawe rany na stopach. Z pomocą podpasek możemy temu skutecznie zapobiegać, ponieważ posłużą one lepiej niż najdroższe wkładki do butów. Jeśli buty ocierają nas w jednym miejscu, to wystarczy przyciąć podpaskę w odpowiednim kształcie i przykleić.

Podpaska w butach to skuteczny sposób

Ten artykuł higieniczny posłuży nam nie tylko jako wkładka chroniąca przed otarciami stóp. To wspaniały sposób na pozbycie się wilgoci z butów, jeśli stopa za bardzo się poci. Wystarczy wkleić podpaskę do wnętrza buta i pozostawić na całą noc, a zneutralizuje ona także nieprzyjemny zapach. Przed użyciem można podpaskę nasączyć kilkoma kroplami płynu do płukania lub wybranym olejkiem eterycznym. W efekcie buty będą przyjemnie pachnieć bez konieczności prania.

Podpaska w butach, fot. Gettyimages

Podpaska w butach, fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: 8 rzeczy, których nie wolno wrzucać do toalety

Jak wykorzystać podpaskę? – zobacz te triki

Bardzo skutecznym i prostym sposobem jest użycie podpaski jako odświeżacza do szafy. Wystarczy podzielić ją na małe części i każdą z nich spryskać albo nasączyć ulubionym olejkiem eterycznym lub perfumami. Dzięki temu, ubrania w szafie zawsze będą pachniały pięknie. Inną, ale podobną metodą jest przyklejenie pachnącej podpaski do dna kosza na śmieci tak, aby zneutralizowała nieprzyjemny zapach, jaki się z niego wydobywa. Dodatkowo, jak w przypadku butów, pochłonie wilgoć ze śmieci.

Włóż podpaski do butów, fot. Genialne

Włóż podpaski do butów, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pozostałe sposoby na pozbycie się wilgoci z butów

Jeśli chcesz pozbyć się wilgoci, to włóż do każdego buta po jednej torebce herbaty i pozostaw na całą noc. Podobnie jak podpaska — pochłoną nie tylko wilgoć, ale też pozostawią przyjemny aromat. Jeśli problem wilgoci w butach jest bardziej zaawansowany to włóż po dwie, a nawet trzy torebki do każdego z pary. Można też nasypać do wnętrza butów sodę oczyszczoną, która spełni swoje zadanie równie dobrze, co herbata i podpaska.

Zobacz również: 13 pomysłów na użycie środków higienicznych w sytuacjach awaryjnych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska