Zbieram, kruszę i dorzucam do prania. Żadna sklepowa chemia nie umywa się do tego triku
Jajka to popularny produkt kuchenny, który ma szerokie zastosowanie. Dziennie zbieramy całe garście skorupek, które najczęściej lądują w śmietniku. Zamiast je wyrzucać, zrób z nich coś pożytecznego. Skorupki jajek dorzucone do prania mogą zwalczyć częsty kłopot, przez który nasze tkaniny niepotrzebnie lądują w koszu.
Skorupki z jajek są wykorzystywane na różne sposoby. Niektórzy je mielą i robią z nich naturalny suplement na kości, inni wykorzystują je w ogrodnictwie. Mało kto myśli o tym, by dorzucać je do prania, w końcu jaki ma to sens? Możesz się zdziwić, jak bardzo są pożyteczne!
Skorupki jajek dorzucone do prania
Chcesz przed świętami zrobić gruntowne porządki w domu, a na liście znalazło się pranie firan? Musisz koniecznie zacząć zbierać skorupki z jajek. Związki w nich zawarte są niczym naturalny wybielacz, który działa lepiej niż sklepowa chemia. Skorupki są dobrym sposobem na poszarzałe firanki, które z biegiem czasu straciły dawny blask. Wystarczy garść pokruszonych skorupek, które trzeba wrzucić do skarpety lub woreczka i zawiązać. Pakunek ma wylądować w bębnie razem z tkaninami. Po skończonym programie zobaczysz znaczną różnicę w kolorze. Od teraz pranie firanek będziesz robić tylko ze skorupkami jajek.
Jak wykorzystać skorupki w ogrodnictwie?
Jeśli myślisz, że skorupki jajek do prania to koniec trików, jesteś w dużym błędzie. Te odpady można wykorzystać w ogrodnictwie jako nawóz do ulubionych kwiatów. Masz wrażenie, że twoje rośliny marnieją w oczach? Warto zainteresować się tematem właściwości skorupek, które dostarczają niezbędnych wartości odżywczych do roślin. Szczególnie zadowolone będą sansewieria, kliwia, grubosz, oleandry oraz bugenwille. Jak przygotować naturalny nawóz? Pozbieraj sporą ilość skorupek (ok. 3 garście), następnie umieść je w dużym słoiku i zalej wrzątkiem. Zakręć naczynie i odstaw na 7 dni, by zaszła odpowiednia fermentacja. Co jakiś czas wstrząśnij słoikiem. Skorupki będą się rozpuszczać, a gdy nie będzie już ani kawałka, to znak, że nawóz jest gotowy. Możesz rozcieńczyć nawóz wodą i podlać wszystkie kwiaty, które potrzebują zastrzyku witamin i minerałów.