DomZnalazłeś kamienie na wycieraczce? Natychmiast dzwoń na policję, to pułapka!

Znalazłeś kamienie na wycieraczce? Natychmiast dzwoń na policję, to pułapka!

Kamienie na wycieraczce powinny cię zaniepokoić.
Kamienie na wycieraczce powinny cię zaniepokoić.
Źródło zdjęć: © Freepik
03.11.2023 17:23

Kamienie na wycieraczce mogą wyglądać niewinnie, ale przecież nie znalazły się tam ot tak! Kiedy dobrze się nad tym zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że ktoś musiał je tam położyć. Wyjaśniamy, kto i po co mógł zostawić przed wejściem taki znak.

W pierwszej chwili kamienie znalezione na wycieraczce przed frontowymi drzwiami do domu mogą wydawać się czymś naturalnym. Ale przecież nie przywiał ich tam wiatr, ponieważ są zbyt ciężkie. Nie zmaterializowały się tam również same. Wniosek jest jeden — ktoś musiał je tam zostawić. I możesz być pewien, że nie była to osoba mająca wobec ciebie dobre intencje. Niestety, w większości takich przypadków kamienie to naprawdę zły znak. Właśnie dlatego, gdy tylko je zobaczysz, powinieneś jak najszybciej powiadomić o znalezisku policję.

Co oznaczają kamienie na wycieraczce?

Kamieniecoraz częściej wykorzystywane przez złodziei do oznaczania domów, które planują okraść. Ten niepozornie wyglądający element pozwala im sprawdzić, czy w czasie, gdy nie mieli domu na oku, ktoś do niego wrócił. Przestępcy zakładają bowiem (zresztą całkiem słusznie), że po znalezieniu kamieni na wycieraczce niemal każdy potraktuje je jako zanieczyszczenie i odrzuci na bok. Brak kamieni w miejscu, w którym je zostawili, to dla złodziei jasny sygnał, że dom nie stoi już pusty. Ta wiedza pomaga im uniknąć schwytania oraz daje czas na to, by opracowywać dalszy plan działania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zrobić, gdy widzisz kamienie na wycieraczce?

Kamienie zostawione na wycieraczce przed frontowymi drzwiami (a nawet ułożone na schodach czy w innym miejscu w okolicy wejścia do domu) powinieneś potraktować jak najbardziej poważnie. Prawdopodobieństwo, że to tylko żart dzieci sąsiadów lub przypadek, jest naprawdę znikome. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie o tym niepokojącym znalezisku policji. Zawiadomienie służb może zapobiec włamaniu do ciebie lub sąsiadów, a także ułatwić policjantom schwytanie złodziei, zanim splądrują kolejny dom.

Jak inaczej złodzieje oznaczają domy?

Złodzieje korzystają z wielu sztuczek i opracowują najróżniejsze sposoby oznaczania domów, które planują okraść. Co jakiś czas opracowują zupełnie nowy system, który przez jakiś czas jest niejasny dla obywateli, a nawet policji. Część ich metod jest jednak już dość dobrze znana, dlatego wiadomo, że kamienie na wycieraczce nie są jedynym znakiem, jaki mogą zostawić, by sprawdzić, kiedy wracasz do domu. Jest jeszcze kilka subtelnych sygnałów, które powinny zwrócić twoją uwagę. Zadzwoń na policję, jeśli zauważysz:

  • wycieraczkę przesuniętą w inne miejsce lub przewróconą na drugą stronę,
  • przestawioną lub przewróconą donicę,
  • ciastko zostawione pod wycieraczką,
  • ulotki lub gazety pozostawione na wycieraczce,
  • zaklejony taśmą zamek.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także