Newsy26 km bez zakrętów. Oto najdłuższe proste drogi w Polsce

26 km bez zakrętów. Oto najdłuższe proste drogi w Polsce

Znamy najdłuższe proste drogi w Polsce.
Znamy najdłuższe proste drogi w Polsce.
Źródło zdjęć: © Pixabay | kasjanf
24.03.2024 09:00

Zakręt za zakrętem, zmiana pasu ruchu, skrzyżowanie... i tak przez kilkaset kilometrów. Podróż samochodem po Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Marzymy o długich, prostych drogach, przy których można byłoby włączyć tempomat. Czy wiesz, gdzie znajduje się najdłuższa prosta droga?

Polska to piękny kraj, który zachwyca zagranicznych turystów. Mamy morze, jeziora, rzeki, góry i lasy. W każdym regionie znajdziemy coś, co nas zachwyci, jednak podróż po samochodem nie należy do najprzyjemniejszych. Stan dróg pozostawia wiele do życzenia.

W Polsce mamy 400 tys. km dróg publicznych, z czego 20 tys. km stanowią drogi krajowe, które są znane z licznych zakrętów i dziwnych skrzyżowań. Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie znajduje się najdłuższa prosta droga w Polsce? Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gdzie znajduje się najdłuższa prosta droga w Polsce?

Drogi krajowe w Polsce stanowią główną sieć tras. Umożliwiają komunikację krajową i międzynarodową. Można przejechać nimi całą Polskę wzdłuż i wszerz, jednak przeprawa nie zawsze jest łatwa. Zakręt goni zakręt, skrzyżowanie goni skrzyżowanie. Trudno o płynną jazdę, która umożliwiałaby szybkie dotarcie do celu.

Okazuje się, że nie każda droga jest tak kręta, jak mogłoby się wydawać. Jakie są najdłuższe proste drogi w Polsce? Znajdują się w województwie mazowieckim i podlaskim. Obie mają 26 km i są pozbawione zakrętów (mają ewentualnie lekkie łuki). Gdzie znajduje się najdłuższa prosta droga w Polsce? Na Podlasiu jest to droga wojewódzka nr 673 łączącą Sokołówkę z Dąbrową Białostocką, tuż przy granicy z Białorusią, a na Mazowszu — droga krajowa nr 62 pomiędzy Serockiem a Wyszkowem.

Najdłuższa autostrada w Polsce będzie gotowa za 6 lat

- Obecnie mamy 5115,6 km dróg szybkiego ruchu, z czego autostrady mają długość 1849,2 km, a drogi ekspresowe 3266,4 km — informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poruszanie się po drodze szybkiego ruchu jest znacznie prostsze i pozwala na szybkie dotarcie do celu. Na autostradzie możemy jechać z prędkością 140km/h, a na drodze ekspresowej 120 km/h.

Najdłuższą drogą szybkiego ruchu w Polsce jest obecnie autostrada A4, która ma 670 km. Za sześć lat ten rekord ma przebić trasa S8 prowadząca z Kobierzyc aż do Białegostoku. Już teraz droga liczy 534 km, a do 2030 roku ma mieć już 800 km. Miłośnicy długich podróży autem z pewnością będą nią zachwyceni. Wystarczy włączyć tempomat i... jazda!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także