PoradyLajfhaki3 złote rady ułatwią przeprawę na lotnisku i podróż samolotem. Każdy chciałby je wcześniej znać

3 złote rady ułatwią przeprawę na lotnisku i podróż samolotem. Każdy chciałby je wcześniej znać

wsiadanie do samolotu, fot. Freepik
wsiadanie do samolotu, fot. Freepik
17.06.2023 11:50

Mówi się, że podróże kształcą i jest w tym wiele prawdy. Jeśli szykujesz się na swoją pierwszą podróż samolotem, zdradzamy sprawdzone patenty, które ułatwią ci przeprawę na lotnisku i wsiadanie do samolotu. Podpowiadamy, dlaczego lepiej nie robić tego jako pierwszy.

Domeną Polaków jest to, aby być wszędzie pierwszym. Każdy z nas na pewno był kiedyś na peronie i na własne oczy widział, jak podróżni przeciskali się między sobą, byleby szybciej być u drzwi. Podczas wsiadania do samolotu nawyk ten lepiej schować do kieszeni. Możesz wiele na tym zyskać!

Jak wygląda wsiadanie do samolotu?

Nie musisz natarczywie przepychać się między ludźmi, byleby być na samym początku lotniskowej odprawy. Wykupiony bilet to twój pewnik zajętego miejsca. Nie musisz tłoczyć się z innymi pasażerami z bagażem, aby tylko być pierwszym u drzwi. Spokojnie możesz poczekać, a bardziej ci się to opłaci z kilku powodów. Po pierwsze nie stracisz czasu, stojąc w kolejce. Po drugie czekając, nie będziesz stał lub przepychał się w tłumie do przejścia i rękawa samolotu. I w końcu po trzecie, spędzisz mniej czasu w samolocie. To cenna uwaga dla tych, którzy boją się latać. Tym bardziej że początkowo odczuwa się w nim dyskomfort przez nieunormowane przepływy powietrza, a to wpływa na cięższe oddychanie.

Obraz

Triki na to, jak ułatwić sobie latanie

Znasz już patent na wsiadanie do samolotu.Mamy też dla ciebie ciekawe metody na to, jak ułatwić sobie przygotowanie bagażu, zakup biletów, czy sam lot! Oto 3 stosowane przez nas triki.

  • Szybsze odebranie bagażu

Jeśli nie chcesz czekać w nieskończoność, aby odebrać swój bagaż — naklej na niego naklejkę z napisem "Fragile". W ten sposób ochronisz ją też przed uszkodzeniem.

  • Kombinacja klawiszy

Mamy dla ciebie sztuczkę na szybsze znajdowanie tańszych biletów. Mowa tu o Ctrl+Shift+N, dzięki nim wejdziesz w tryb incognito, a linie lotnicze nie zarejestrują historii wyszukiwania twojej przeglądarki. Otrzymasz oferty znacznie korzystniejsze niż będąc w trybie widocznym.

  • Wnoszenie butelki na pokład

Wiadomo, że woda na lotnisku potrafi kosztować krocie! Możesz jednak ominąć to w sprytny sposób. Po prostu zamroź butelkę z wodą w domu. Jeśli nie stopi się w niej lód, możesz wnieść ją na pokład. Inny trik to wzięcie pustej butelki i napełnienie jej po kontroli w fontannie z wodą do picia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także