PoradyDomowe triki6 sposobów na czystą pralkę. Wreszcie zadziała tak, jak powinna

6 sposobów na czystą pralkę. Wreszcie zadziała tak, jak powinna

Tak najlepiej i szybko wyczyścisz pralkę
Tak najlepiej i szybko wyczyścisz pralkę
Źródło zdjęć: © Genialne | Genialne

13.04.2024 15:02, aktual.: 13.04.2024 15:57

Jeśli od pewnego czasu pralka nie pracuje, jak powinna, a uprane w niej ubrania wcale nie pachną, to najwyższa pora na działanie. Wiele osób nie pamięta o tym, że to urządzenie również wymaga regularnego mycia, ale jak zrobić to skutecznie i szybko? Czym najlepiej wyczyścić pralkę? Te patenty są najlepsze!

Lepiej nawet nie próbować wyobrażać sobie naszej rzeczywistości bez pralki, ale tak, jak pozostały sprzęt, szybko się psuje lub zużywa. Mało kto pamięta o tym, aby regularnie ją czyścić, co jednak jest gwarantem tego, że pozostanie funkcjonalna na lata. Jak domowym sposobem wyczyścić pralkę? Tych 6 trików stanie się twoimi przyjaciółmi.

Jak często powinno się czyścić pralkę?

Wiele osób uważa, że pralka w magiczny sposób oczyszcza się samodzielnie, ale nie jest to prawda. Twardość wody, chemikalia, ale też zaniedbanie mogą mieć katastrofalne skutki, co będzie wiązało się ze sporymi kosztami naprawy lub zakupem nowej pralki. Osad oraz bakterie czy też resztki specyfików myjących gromadzą się w szczelinach i przewodach urządzenia, a każde pranie dodatkowo im służy ze względu na wilgoć i wysoką temperaturę. Wtedy charakterystyczny zapach z wnętrza pralki nie zachęca do uruchamiania kolejnego cyklu, a natychmiastowego działania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W przypadku czyszczenia pralki kluczowa jest regularność, która pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Idealnie byłoby zadbać o nią przynajmniej raz w miesiącu, co bardzo szybko przyniesie niebywałe korzyści. Jeśli twoja pralka ma tryb samoczyszczenia, to z niego nie rezygnuj, a dodatkowo wspomóż prostymi trikami za grosze. Dzięki temu pozbędziesz się zapachu stęchlizny i pleśni, dzięki czemu ubrania będą pachnieć na nowo. Dla podtrzymania efektu wyczyszczonej pralki pamiętaj o otwieraniu drzwiczek pralki po każdym praniu, aby wilgoć mogła odparować.

Jak domowym sposobem wyczyścić pralkę?

Na sam początek czyszczenia pralki domowym sposobem złap za pastę do zębów, która znakomicie domyje i zdezynfekuje drzwiczki, okno oraz wnętrze pralki. Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć ją grubą warstwą na zabrudzone elementy urządzenia, a zobaczysz, że błyskawicznie wymiecie bakterie i nieprzyjemny zapach. Bardzo dobre efekty da połączenie pasty do zębów z cytryną, a wrzucenie tego duetu do bębna i uruchomienie cyklu "na pusto" usunie resztki detergentów oraz pleśń.

  • Pozbycie się pleśni i brudu z gumy w pralce jest banalne
  • Cytryna i pasta do zębów skutecznie wyczyszczą pralkę
  • Drzwiczki pralki również wymagają szorowania
  • Nie można zapomnieć o myciu szuflady w pralce
  • Czyszczenie wnętrza pralki też jest ważne
[1/5] Pozbycie się pleśni i brudu z gumy w pralce jest banalneŹródło zdjęć: © Genialne

Niezwykle ważnym i często najbardziej zabrudzonym miejscem w pralce jest jej kołnierz, czyli guma, w której zbiera się brud. Dzięki szmatce nasączonej octem w try miga można ją wyczyścić bez użycia żrącej chemii do sprzątania. Ocet to naturalny oraz bezpieczny dla jej struktury środek, który zwalczy zalążki grzybów. Nie można zapomnieć o szufladce na proszek, którą najlepiej wyjąć i potraktować sodą oczyszczoną z octem, która usunie zażółcony osad oraz smrodek.

Do jej mycia idealnie sprawdzi się szczoteczka do zębów oraz patyczki kosmetyczne docierające w najbrudniejsze zakamarki. Nie inaczej jest w przypadku miejsca na szufladkę, które warto przetrzeć ściereczką nasączoną octem. 

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także