PoradyDomowe trikiBanalny trik na odwieczny problem. Splątane kable przejdą do historii

Banalny trik na odwieczny problem. Splątane kable przejdą do historii

Splątane kable to już przeszłość
Splątane kable to już przeszłość
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | photka
16.04.2024 10:36

Któż chociaż raz w życiu nie musiał zmierzyć się z problemem poplątanych kabli? Raczej trudno znaleźć osobę, której nigdy się to nie przydarzyło. Na szczęście istnieje banalny trik na poplątane kable. Wreszcie ten irytujący problem przejdzie do historii!

Dla wielu osób jedną z najbardziej irytujących rzeczy w życiu są chyba właśnie poplątane kable. Jakoś tak jest, że nawet jak na nie uważamy, to kable przy miejscu pracy nagle ''magicznie'' związują się w skomplikowane węzły. Pewnie ty też nieraz się na to zdenerwowałeś i to zwłaszcza, gdy akurat się gdzieś spieszyłeś i pilnie potrzebowałeś konkretnego kabla. Tak, taka sytuacja zdarzyła się nie tylko tobie. Na szczęście istnieje banalny trik na poplątane kable. Na czym polega?

Trik na splątane kable

Jeśli zmagasz się na co dzień z problemem splątanych kabli, to twoim ratunkiem zapewne okaże się organizer na kable. Spokojnie, nie musisz jednak wydawać na niego pieniędzy. Oczywiście na rynku istnieje wiele profesjonalnych organizerów na kable, ale możesz taki organizer również zrobić samodzielnie w domu. Jest to naprawdę dziecinnie proste i nie wymaga dużej pracy. Dzięki stworzeniu takiego organizera twoje kable już nigdy nie będą się plątać, a ty nie będziesz się tym denerwować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wykonać domowy organizer na kable?

Do wykonania domowego organizera na kable potrzebne ci będą dwa stare pudełka po butach (o tych samych wymiarach) oraz nożyczki. Na pewno gdzieś w czeluściach szafy, piwnicy lub strychu zostały ci takie pudła. Jeśli nie, to możesz zapytać o nie w jakimś sklepie obuwniczym. W końcu sprzedawcy bardzo często chcą pozbyć się niepotrzebnych lub lekko uszkodzonych pudełek. Jeśli jednak masz już przygotowane pudełka, to możesz od razu przystąpić do działania!

Na instagramowym profilu o nazwie @organizacjaprzestrzeni pokazany jest bardzo fajny sposób na wykonanie organizera ze starych pudełek na buty. Według instrukcji wystarczy, że jedno pudełko, które będzie bez przykrywki, podzielisz sobie na cztery części. Następnie wytniesz z nich równe 4 kartoniki. Potem musisz jedynie umieścić je w drugim pudełku po butach. Pamiętaj, że muszą się one idealnie mieścić jak pasujące klocki.

Po włożeniu wszystkich kartoników do pudełka powinny utworzyć ci się cztery przegródki. Gotowe! Masz swój organizer. To właśnie do niego powkładaj swoje kable. Najpierw jednak dokładnie je rozplącz i pogrupuj. Koniecznie sprawdź również, czy wszystkie kable nadal działają. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby twój organizer był ładniejszy, to zawsze możesz go okleić z zewnątrz jakimś kolorowym, błyszczącym papierem. Jeśli masz naprawdę dużo kabli, to warto stworzyć przynajmniej dwa takie organizery, a potem dobrze je podpisać.

Źródło: @organizacjaprzestrzeni

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także