Genialne zakupyBanalny trik z folią to hit internetu. Któż by na to nie wpadł?

Banalny trik z folią to hit internetu. Któż by na to nie wpadł?

Teraz już wiem, jak wziąć pieczywo w markecie bez rękawiczki
Teraz już wiem, jak wziąć pieczywo w markecie bez rękawiczki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Johner Images
13.02.2024 11:07

Kupowanie pieczywa w markecie to standardowy punkt każdych zakupów. W idealnym świecie powinniśmy zawsze zakładać foliową rękawiczkę, a dopiero potem sięgać po świeże bułki lub chleb, ale problem zaczyna się wtedy, kiedy nie ma ich pod ręką. Wtedy wystarczy zastosować "foliowy trik" na pieczywo w markecie, który zyskał sobie niezwykłą popularność w sieci.

Świeże i aromatyczne pieczywo już od przekroczenia drzwi marketu przyciąga nas jak magnes. Dajemy się wtedy skusić na ciepłe bułki, które są idealnym pomysłem na śniadanie, ale co jeśli nie mamy jak ich nałożyć? Sięganie gołą ręką po pieczywo w markecie nie jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli chcemy wybrać to najbardziej wypieczone. Kiedy rękawiczek ochronnych nie ma, a tobie cieknie ślinka na pieczywo, zastosuj "foliowy trik".

Jak wziąć pieczywo w markecie bez rękawiczki?

Jeśli podczas zakupów już zdecydowałeś się na pieczywo, ale nigdzie nie ma foliowej rękawiczki, bardzo szybko możesz stracić apetyt. Nie trzeba odchodzić od stoiska z wypiekami z niesmakiem lub nabierać bułek gołą dłonią. Takie rozwiązanie jest niehigieniczne ze względu na drobnoustroje znajdujące się na naszych rękach, a przecież nie tylko my możemy mieć ochotę na świeże pieczywo z marketu. Wszystko, co musisz zrobić, to zastosować prosty patent, dzięki któremu bez rękawiczki poradzisz sobie w każdym sklepie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cała sztuczka polega na tym, aby złapać za foliową reklamówkę, która powinna znajdować się obok stoiska z pieczywem. Bardzo często to właśnie do niej wkładamy ciepłe bułki, a przecież z łatwością można użyć jej do nakładania pieczywa. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć foliową reklamówkę na dłoń, a dopiero potem sięgnąć po pieczywo w markecie. Dzięki temu higienicznie i szybko wybierzesz interesujący cię wypiek, a przy tym nie stracisz czasu na poszukiwanie rękawiczek ochronnych. Ten "foliowy trik" na pieczywo w markecie podbija internet za sprawą rolki z Facebooka:

Dlaczego higiena podczas kupowania pieczywa w markecie jest ważna?

Z pewnością nieraz widziałeś, że niektóre osoby po prostu nabierają sobie pieczywo w markecie gołą ręką i odchodzą. Jeszcze gorzej jest, kiedy ci ludzie przerzucają bułki lub dotykają każdej z nich bez rękawiczki, a wtedy pozostali od razu tracą apetyt. Taki nawyk może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, ponieważ na dłoniach znajduje się wiele bakterii.

Dotykanie pieczywa bez folii może sprawić, że bułki i chleb stracą swoją jakość, chrupkość oraz smak, a z pysznego posiłku staną się realnym zagrożeniem. Jeśli wokół stoiska z pieczywem w markecie nie ma woreczków foliowych, to udaj się na dział z warzywami i owocami, ponieważ tam zawsze znajdziesz ich od groma.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także