UrodaFryzuryBlond włosy zżółkły i wyglądają jak pióra kurczaka? Winne są te sprzęty

Blond włosy zżółkły i wyglądają jak pióra kurczaka? Winne są te sprzęty

Kobieta w salonie fryzjerskim
Kobieta w salonie fryzjerskim
Źródło zdjęć: © Getty Images, | dima_sidelnikov
05.04.2024 10:46

Obecnie świat zna wiele popularnych blondynek. Jednak chyba najbardziej kultową osobą, z którą były kojarzone blond włosy, jest Marilyn Monroe. Na pewno blond jest piękny, jednak niektóre zabiegi i sprzęty mogą go niszczyć. Wyjaśniamy, czemu blond włosy żółkną!

Marilyn Monroe, Pamela Andersona czy Brigitte Bardot to zarówno najpopularniejsze jak i najbardziej pożądane blondynki na świecie. Każda z tych kobiet była znana ze swojego seksapilu, atrakcyjności oraz urody. Należy podkreślić, że dużą rolę w sukcesie ich wyglądu pełniły właśnie blond włosy. Obecnie w Polsce ogromna liczba kobiet farbuje włosy właśnie na taki kolor. Czasami jednak blond zawodzi i po prostu żółknie. Wyjaśniamy jakie sprzęty mogą zniszczyć twoje blond włosy!

Czemu blond włosy żółkną?

Tak naprawdę powodów żółknięcia blond włosów jest bardzo wiele. Jeśli nie jesteś osobą obdarzoną naturalnie jasnym kolorem włosów, to doskonale wiesz jak trudno utrzymać ładny blond. Przede wszystkim pofarbowane włosy na blond są dużo bardziej narażone na przesuszenie, ponieważ rozjaśnienie otwiera łuski włosa. Taki kolor nawet po koloryzacji w najlepszym salonie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jasne włosy są również bardziej podatne na uszkodzenia więc należy zachować ostrożność w użytkowaniu wielu kosmetyków i urządzeń. Jeśli więc twoje włosy wyglądają jak pióra kurczaka, to całkiem możliwe, że winę za to ponoszą pewne sprzęty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprzęty, które mogą niszczyć blond włosy

Na instagramowym koncie popularnego fryzjera Damiana Bednarczyka pojawił się filmik, który wyraźnie pokazuje powody, czemu blond włosy żółkną. Według eksperta od koloryzacji, ogromny wpływ na żółknięcie chłodnego blondu ma nieumiejętne używanie prostownicy. Przede wszystkim należy pamiętać o termoochronne. Jeśli chcesz zachować ładny blond, to musisz również znacząco ograniczyć korzystanie z tego urządzenia. Na pewno nie używaj prostownicy codziennie. Sprzęty takie jak lokówka, suszarka również mogą niszczyć blond włosy.

Cenną radą od Damiana Bednarczyka jest również informacja, aby starać się myć włosy po koloryzacji w letniej wodzie. Na koniec spłukiwać je jednak zimną. Dzięki temu twój kolor na włosach będzie wolniej blaknąć i zostanie na dłużej.

Warto pamiętać, że jeśli nie będziesz odpowiednio dbać o swoje blond włosy po koloryzacji oraz zaniechasz używania specjalnych kosmetyków, to po prostu stracisz pieniądze, które zostały dopiero co wydane na fryzjera. A wy jakie macie swoje triki na piękne blond włosy?

Źródło: Instagram @damian.czesze

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także