PoradyLajfhakiBudżetowy sposób na suszenie grzybów. Nie wydasz ani grosza na prąd!

Budżetowy sposób na suszenie grzybów. Nie wydasz ani grosza na prąd!

Jak suszyć grzyby w lodówce? fot. Freepik
Jak suszyć grzyby w lodówce? fot. Freepik
21.09.2023 10:29

Jak suszyć grzyby w lodówce? To brzmi jak coś niedorzecznego, lecz to jak najbardziej możliwe. Trzeba jednak spełnić jeden warunek, by akcja zakończyła się powodzeniem. Suszarka i piekarnik odejdą w niepamięć, gdy poznasz poniższy trik na konserwację grzybów.

Aktualnie trwa sezon grzybowy, a wielu z nas codziennie przynosi do domu pełne kosze zbiorów. Jako iż grzyby nie należą do najtrwalszych, zaraz po zerwaniu trzeba je odpowiednio przerobić, by móc się nimi cieszyć przez następny sezon. Można je zamrozić, marynować czy też ususzyć. Najczęściej decydujemy się na tradycyjne metody, lecz ostatnią coraz większą popularność zbiera trik z lodówką. Zobacz poniżej, na czym polega.

Jak suszyć grzyby w lodówce?

Obraz

Jak wykorzystać suszki w zimie?

Czasami, mimo że mamy dużo suszonych grzybów w domu, nie potrafimy ich mądrze wykorzystać, przez co po czasie duża ilość produktu zostaje zmarnowana. Najlepiej dorzucać kilka sztuk do zup, sosów czy pieczeni — w ten sposób wzmocnią smak i nadadzą cudownego aromatu. Przydadzą się również jako przyprawa. Kilka sztuk mielimy w blenderze i umieszczamy w szczelnym słoiczku. Szczyptę takiego proszku dosypujemy do każdej potrawy. Szczególnie przydatna będzie w okresie świątecznym, gdy na stole królują dania z grzybowym posmakiem.

Jak suszyć grzyby w lodówce? fot. Freepik
Jak suszyć grzyby w lodówce? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także