×
Wirtualna Polska

Zamiast do jesiennej kawy, nasyp też obok drzwi. Ta przyprawa uratuje twój dom

Nie tylko warto stosować go tylko do jesiennych kaw lub herbat. Okazuje się, że również poza kuchnią ma wiele właściwości oraz jest tanim remedium na wiele problemów. Sprawdź, jakie jest zastosowanie cynamonu w ogrodzie i w domu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Należy do jednych z najbardziej popularnych przypraw, przez co chętnie sięgamy po nią, pichcąc w kuchni. Posiada szereg właściwości oraz jest antyoksydantem, jak również wykazuje działanie przeciwzapalne i zmniejsza odporność na insulinę. Jednak w domu i ogrodzie zadziała niczym niejeden drogi specyfik.

Jakie owady nie lubią cynamonu?

Okazuje się, że zapach tej przyprawy jest nieznośny dla wielu szkodników. Stosowanie cynamonu pomoże nam uporać się z ich wykurzeniem albo zabezpieczy nas przed nieproszonymi gośćmi. Zadziała skutecznie na komary, osy, a przede wszystkim pozbędzie się mrówek. Te małe stworzonka, mimo że niepozorne, ściągają do naszych ogrodów, a nawet domów, całymi chmarami. Dopiero po upływie czasu zauważyć możemy ogromne szkody, jakie wyrządzają. Zazwyczaj przyciąga je pożywienie, które jest łatwo dostępne. Zakładają w jego pobliżu gniazda, a razem z nimi zjawiają się także mszyce. Mrówki opiekują się ich larwami, a na wiosnę wynoszą je na rośliny, przez co bardzo szybko zaraza opanowuje ogród.

Ten środek z kuchennej szafki skutecznie wymiecie te małe szkodniki, fot. Freepik

Ten środek z kuchennej szafki skutecznie wymiecie te małe szkodniki, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Tani sposób na pozbycie się szkodników, grzybów i pleśni z ziemi roślin doniczkowych. Wystarczy posypać je przyprawą

Jak stosować cynamon w ogrodzie i w domu?

Wystarczy wziąć z kuchni cynamon w proszku i zastosować tam, gdzie najczęściej spotykamy owady. Najlepiej wcześniej posprzątać wybrane miejsce, aby domowy preparat zadziałał jak najlepiej. W ten sposób pozbędziemy się także nieestetycznych zabrudzeń, a być może nawet resztek, które ściągają mrówki. W kolejnym kroku należy rozsypać niewielką ilość przyprawy wokół drzwi wejściowych do domu. Można ją delikatnie rozetrzeć lub zostawić w formie kopczyka, jednak niezależnie od ilości zadziała równie skutecznie. Natomiast jeśli forma przyprawy nie jest przekonująca, to wybierz olejek cynamonowy. Jego działanie będzie takie samo, a wystarczy nałożyć go w strategicznych dla twojego domu miejscach. Możesz też stworzyć spray odstraszający mrówki, a uzyskasz go po zmieszaniu olejku z wodą w proporcji 1:10. Teraz pozostaje spryskać nim futryny, drzwi, okna oraz parapety, a mrówki będą omijać twoją posesję szerokim łukiem.

Poznaj zastosowanie cynamonu w ogrodzie i w domu, które odmieni twoje życie, fot. Freepik

Poznaj zastosowanie cynamonu w ogrodzie i w domu, które odmieni twoje życie, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: To wróg nr 1 pająków, mrówek, a nawet moli. Uciekają w mgnieniu oka!

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska