InspiracjePomysłyChcesz trafić w Lotto? Sprawdź, jakie liczby padają najczęściej

Chcesz trafić w Lotto? Sprawdź, jakie liczby padają najczęściej

Jakie liczby najczęściej padają w Lotto?
Jakie liczby najczęściej padają w Lotto?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Martin Diebel

01.02.2024 09:17, aktual.: 01.02.2024 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzy ci się wygrana w Lotto? Może warto sprawdzić, jakie liczby padają najczęściej. Wielu ludzi analizuje wygrane z zeszłych lat i na ich podstawie dobiera kombinacje, które — jak mają nadzieję — doprowadzą ich do bogactwa. Choć nigdy nie ma gwarancji, warto sprawdzić kombinacje przed wypełnieniem losu.

Szóstka w totka to marzenie niejednego z nas. Wiele osób wierzy, że kiedyś wygrana będzie ich, dlatego cyklicznie wypełnia kupony i czeka do kolejnego losowania. Oczywiście trzeba znać umiar, gdyż łatwo popaść w gry hazardowe, które zamiast nas wzbogacić, powoli wykradają pieniądze z naszych kieszeni. Jak to jest w przypadku Lotto? Trzeba liczyć na szczęście, postępować według schematu i celować w te liczby, które pojawiają się najczęściej.

Sukcesy Lotto to nie przypadek

Czy wiesz, że program wygranych Lotto sięga aż 1957 roku? To właśnie wtedy powstała pierwsza gra liczbowa, która zachęciła ludzi do skreślania liczb, które mogły przynieść im bogactwo. Zasady są banalnie proste i polegają na wybraniu sześciu dowolnych cyfr z przedziału od 1 do 49. Kupony można wypełniać w wybranych punktach lub bezpośrednio przez internet.

Trafienie przysłowiowej "szóstki" to prawdziwe wyzwanie i rzadko kiedy ma miejsce, lecz jeśli już ktoś w nią trafi, czeka go prawdziwe bogactwo! Badacze i pasjonaci gier liczbowych uważają, że jest kilka takich liczb, które padają najczęściej to właśnie w nie najlepiej celować. O ile korzystanie z wszystkich sześciu raczej nie ma sensu, tak jeśli masz jakieś wątpliwości, warto zerknąć na uniwersalny komplet cyfr i wybrać te, które ci najbardziej odpowiadają.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jakie liczby padają najczęściej w Lotto?

Analizowanie statystyk Lotto z całego okresu istnienia to wyczyn, gdyż trzeba przewertować dziesiątki lat i spisać wszystkie wyniki. Przez ten czas odbyło się 6993 losowania, a wygrane z nich można liczyć w miliardach. Jaki liczby padały najczęściej? Z pewnością trzeba wyróżnić "17" gdyż była ona aż w 920 losowaniach, następnie "34" z wynikiem 909 losowań. Na trzecim miejscu "21" z częstotliwością 908 razy i "27" z niewiele niższą wartością - 906. Ostatnie dwie to "38", która trafiła się 902 razy i "24", która przytrafiła się 901 razy.

Z powyższych danych wynika, że cyfry z pierwszej dziesiątki są najrzadsze. Jest też kilka liczb, które padały w historii znacznie mniej niż pozostałe: 49, 44, 47, 12, 48 i 43. Jak widać, ostatnia dziesiątka również nie ma zbyt dużych szans. Trafienie w Lotto wynosi zaledwie 1 do 13 983 816, dlatego możliwość wygranej jest niesamowicie rzadka, a co za tym idzie — obficie nagradzana.

Źródło: "gazeta.pl"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także