NewsyMa pieniądze, a oszczędza na prezentach dla wnuczki. Teściowa powinna się wstydzić

Ma pieniądze, a oszczędza na prezentach dla wnuczki. Teściowa powinna się wstydzić

Kobieta pociesza dziewczynkę
Kobieta pociesza dziewczynkę
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
31.01.2024 08:41

Wręczająca podarki babcia już nie dziwi nikogo. Wiele seniorek nie szczędzi swoich pieniędzy na bardzo drogie prezenty. Z pewnością wiele osób otrzymało od babci coś, co mocno zapadło w pamięć i stanowi pamiątkę na całe życie. Według tej synowej babcia jej córki, czyli teściowa mimo swojego bogactwa, wcale nie jest skora do wręczania upominków.

Historia skąpej teściowej opisana została przez podirytowaną synową na portalu Styl.fm. Zamożna teściowa, ale i babcia, która wcale nie kryje się ze swoim majątkiem, żałuje według synowej pieniędzy na prezent dla wnuczki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że były to urodziny dziecka, a poza tym seniorka ma tylko jedną wnuczkę. Czy faktycznie postąpiła źle, dając zbyt skromny prezent?

Czy ta teściowa naprawdę jest skąpa?

Mąż naszej bohaterki jest jedynakiem z majętnego domu, w którym nikt nigdy nie musiał martwić się o pieniądze. Już od dziecka otrzymywał od swoich rodziców to, co najlepsze, a nawet dostawał przedmioty nieosiągalne dla innych jego rówieśników. Kiedy mężczyzna wchodził w dorosłość, to jego rodzice sprezentowali mu nawet własne mieszkanie na dobry start, a przecież inni muszą harować na własny kąt całe życie. Synowa doskonale wie, że jej teściowa ma bardzo dużo pieniędzy, których tak chętnie nie wydaje na wnuczkę, a wszystko przez prezent urodzinowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Urodziny wnuczki, to nie byle jaka okazja. Szczególnie jeśli jest tylko jedna w rodzinie. Tak przynajmniej uważa bohaterka historii, która jest oczarowana swoją 5-letnią córeczką. Jak każda kochająca matka chce dać własnemu dziecku to co najlepsze, a doskonale wie, na jaki luksus stać babcię. Kobieta uważa, że jej córeczka wręcz cierpi przez skąpstwo teściowej, a cała sytuacja robi się już nie do wytrzymania.

Co dała teściowa wnuczce w prezencie?

Podczas ostatnich urodzin wnuczki, teściowa wręczyła jej po prostu pluszowego misia. Na pozór nie ma w tym nic złośliwego lub świadczącego o skąpstwie, ale nie dla synowej. Według niej to nieodpowiedni prezent dla 5-latki, która ma bardzo dużo pluszaków. Teściowa nawet nie zapytała wnuczki o to, jaki prezent chciałaby dostać, a co gorsza nie skonsultowała zakupu podarku z synem i synową. Nasza bohaterka uważa to za świadomą ignorancję seniorki, która nie jest szczera w swoich intencjach.

Synowa uważa, że jedyne rozwiązanie to postawić teściowej sprawę jasno, która przez swoje nieprzemyślane podarki wręcz "żeruje" na organizowanych przez nich urodzinach i innych okazjach. Nasza bohaterka liczy na to, że dzięki temu babcia jej córeczki zrozumie, że musi bardziej się postarać. W przeciwnym razie nie dostanie już zaproszenia na kolejne urodziny wnuczki, ponieważ kobieta i jej mąż więcej na tym zaoszczędzą. Kobieta uważa, że ona i jej mąż dopiero wtedy będą mogli zapewnić swojej ukochanej córeczce co najlepsze, bez tandetnych upominków teściowej.

Źródło: Styl.fm

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także