PoradyPsychologiaChcesz wiedzieć, czy związek przetrwa? Zrób "test ptaka", a wszystko będzie jasne

Chcesz wiedzieć, czy związek przetrwa? Zrób "test ptaka", a wszystko będzie jasne

Test ptaka wskaże, czy wasz związek na szanse przetrwać.
Test ptaka wskaże, czy wasz związek na szanse przetrwać.
Źródło zdjęć: © Freepik | Pavel Vladychenko vk.com/altern8or
29.11.2023 18:50

Recepta na udany związek? Miłość, wsparcie i szacunek. Niestety, na początku nikt z nas nie ma pewności, czy relacja przetrwa próbę czasu. Nie chcesz ryzykować? Przeprowadź test ptaka, a dowiesz się, czy jesteście sobie pisani.

Bycie w udanym, zdrowym związku to trudna sztuka. Wkładasz w niego swój czas i energię, o uczuciach już nie wspominając. Możesz starać się z całych sił, a mimo to, związek może się rozpaść. W końcu nic nie jest dane raz na zawsze. Chyba że mówimy o miłości aż po grób, a ta, jak wiadomo, rzadko się zdarza.

Jak przekonać się, że twoja relacja przetrwa próbę czasu? Okazuje się, że jest na to sposób. Wystarczy, że przeprowadzisz test ptaka. Poddaj mu swoją drugą połówkę. Wynik wskaże, czy jesteście dobrze dobrani. Są na to naukowe dowody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcesz wiedzieć, czy twój związek przetrwa? Przeprowadź test ptaka

Czy związek przetrwa? Czy jesteśmy sobie pisani? Czy spędzimy ze sobą resztę życia? Te pytania zadaje sobie każdy, kto zakochał się przynajmniej raz w życiu. Niestety, nie ma na nie prostej odpowiedzi. Każdy związek jest inny. Ludzie się zmieniają. Nasze potrzeby się zmieniają. Z biegiem czasu może okazać się, że mamy zupełnie inny pomysł na życie. Kompromis wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, jednak nie zawsze jest możliwy.

Nic więc dziwnego, że w internecie co chwilę pojawiają się psychotesty, które mają wskazać nam, czy nasz związek zmierza w jakimś kierunku, czy może nie ma żadnej przyszłości. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robi test ptaka, który jest promowany na Tik Toku. W przeciwieństwie do większości psychotestów ten został opracowany na naukowych podstawach.

Jak przeprowadzić test ptaka?

Sam test brzmi banalnie. Wystarczy, że zapytasz swojego partnera lub partnerkę o... ptaka. Jakiegokolwiek ptaka. Nie rób tego z marszu, tylko kiedy nadarzy się taka okazja, np. kiedy będziecie siedzieć w kawiarni i dostrzeżesz ptaka za oknem. Powiedz o tym partnerowi. Jeśli zaczniecie rozmawiać o ptaku, a rozmowa będzie się kleiła, to znak, że wasza relacja przetrwa. Dlaczego? Jak wyjaśnia dr Carla Marie Manly, psycholożka, przyjemna rozmowa o czymś tak przyziemnym wskazuje na to, że macie silne połączenie emocjonalne. W języku angielskim to zjawisko nosi nazwę bid of conection.

Według badań Manly, aż 84 proc. związków wyróżniających się silnym połączeniem emocjonalnym przetrwa próbę czasu. A to wszystko dzięki temu, że osoby w takich związkach są w stanie "dostroić" się do partnerów w taki sposób, aby podobnie współodczuwać emocje.

Ten test można przeprowadzać nie tylko z partnerem, ale też z przyjacielem. Dowiesz się, czy "nadajecie na tych samych falach". Co, jeśli rozmowa o ptakach nie będzie kleiła? Oznacza to, że nie jesteście dobrze dostrojeni. Na szczęście, jest to coś, nad czym można popracować, oczywiście, o ile druga strona wykaże się takim samym zaangażowaniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także