ZagadkiLogiczneJesteś bystry? To przełóż zapałkę tak, aby powstał kwadrat. Masz tylko jeden ruch

Jesteś bystry? To przełóż zapałkę tak, aby powstał kwadrat. Masz tylko jeden ruch

Przełóż zapałkę i sprawdź swoją inteligencję
Przełóż zapałkę i sprawdź swoją inteligencję
Źródło zdjęć: © Canva
28.11.2023 16:12

Popatrz uważnie na obrazek, a następnie wysil szare komórki do pracy. Ta łamigłówka to prawdziwa gratka, a rozwiązanie — choć wydaje się niemożliwe — może cię nieco zaskoczyć. Sprawdź, czy sobie poradzisz.

Nieustanne stymulowanie własnego mózgu to trening, który kształtuje naszą bystrość. Warto dodać, że abstrakcja sprawdzi się w tym celu idealnie. Jednak coraz mniej osób wykonuje takie łamigłówki, a szkoda. Większość tak naprawdę tylko na pierwszy rzut oka wydaje się zadaniem nie do rozwiązania. Podnieś rękawicę i spójrz na ten obrazek. Czy już znasz odpowiedź?

Chcesz mieć kwadrat? Przełóż zapałkę

Zadanie to jest dla wielu osób bardzo wymagające. Polega na przełożeniu tylko jednej zapałki, aby powstał kwadrat. Przypatrz się im dokładnie, a następnie cierpliwie próbuj kolejnych kombinacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tej łamigłówce wygra ten, kto ma spryt oraz imponującą inteligencję, ponieważ nie należy myśleć tutaj ustalonymi schematami. Rozwiązanie przyjdzie samo po kilku minutach wpatrzenia się w ułożenie zapałek. Wszystkie stykają się wewnątrz "krzyża", a musimy tylko jedną poruszyć tak, aby mieć kwadrat.

Zazwyczaj wynik podaje tylko jedna osoba na 100 pytanych, co świadczy o tym, jak bardzo nasza inteligencja nie jest nastawiona na myślenie nieszablonowe. Dlatego, jeśli już wiesz i masz kwadrat — gratulacje!

Jak poprawnie przełożyć zapałkę?

Jeśli pomimo zakamuflowanej wyżej podpowiedzi wpatrywanie się w obrazek nadal nie przyniosło zamierzonych efektów, a rozwiązania brak, to zrobimy to za ciebie. Nie martw się niepowodzeniem, ponieważ prawdziwy trening czyni mistrza w tych zagadkach.

Oto rozwiązanie tej zagadki. Czy na nie wpadłeś?
Oto rozwiązanie tej zagadki. Czy na nie wpadłeś? © Canva

Czy rozwiązanie znajdujące się na obrazku jest dla ciebie widoczne? Spostrzegawczy szybko znaleźli odpowiedź. Wszystko, co należy zrobić, to przesunąć dowolną zapałkę kilka milimetrów w górę, w bok lub w dół. Dzięki temu pomiędzy ich końcami na samym środku powstanie kwadrat.

Większość osób z pewnością złapie się teraz za głowę, ale abstrakcja tej zagadki właśnie na tym polega. Jeśli misternie walczyłeś z zapałkami i kombinowałeś, jak je odpowiednio ułożyć, to pewnie straciłeś wiele czasu. Dla wielu to bardzo trudne zadanie, aby dostrzec rozwiązanie ad hoc. Zazwyczaj jest ono banalne i na wyciągnięcie ręki, a mimo to po omacku szukamy innej drogi.

Ta prosta łamigłówka sprawdza nie tylko kondycję mózgu i koncentrację, ale też to, jak radzisz sobie w życiu z trudnościami. Zapewne masz często problem ze znalezieniem prawidłowej odpowiedzi i bez sensu dodajesz sobie pracy tam, gdzie jest to całkowicie niepotrzebne. Zagadka z zapałkami i kwadratem to idealny sposób na sprawdzenie myślenia abstrakcyjnego twoich bliskich. Koniecznie sprawdź, czy macie te same problemy z rozwiązaniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także