ZagadkiLogicznePrzełóż jedną zapałkę, mało kto da odpowiedź w minutę. Są tacy, co mają 2 rozwiązania

Przełóż jedną zapałkę, mało kto da odpowiedź w minutę. Są tacy, co mają 2 rozwiązania

Czy znasz rozwiązanie tego zdania?
Czy znasz rozwiązanie tego zdania?
Źródło zdjęć: © Canva | Genialne
29.11.2023 07:21

Uwielbiasz zagadki? Mamy coś dla ciebie! Przyjrzyj się poniższemu obrazkowi. "Przełóż" jedną z widocznych zapałek w taki sposób, aby otrzymać prawidłowy wynik. Masz na to jedną minutę. Nie udało się? Poznaj, jak rozwiązać tę zagadkę.

Rozwiązywanie zadań matematycznych i łamigłówek to doskonały trening umysłu. W ten prosty i przyjemny sposób rozwijasz nie tylko swoje szare komórki, ale też umiejętność logicznego myślenia. Powyższa łamigłówka to nie lada wyzwanie. Poradzą sobie z nią tylko prawdziwe orły.

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy "przełożyć" zapałkę w taki sposób, aby składniki (czyli liczby znajdujące się obok plusa) dawały prawidłową sumę. A może różnicę? W końcu można też — poprzez odjęcie jednej zapałki i ułożenie jej gdzieś indziej — z plusa zrobić minus... Ułożenie prawidłowego rozwiązania sprawia trudność nawet matematykom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Przełóż" jedną z zapałek, a otrzymasz prawidłowy wynik

Powyższa zagadka wcale nie wymaga znajomości zasad rozszerzonej matematyki, a umiejętności logicznego myślenia. Wystarczy "przesunąć" jedną z zapałek, aby otrzymać prawidłowy wynik. Istotne jest to, że ta łamigłówka może mieć aż dwa rozwiązania.

Zanim zabierzesz się do rozwiązywania, zapoznaj się z zasadami. Pierwsza z nich dotyczy znaku równości — nie możesz go ruszyć. "Zapałek" nie można łamać, co oznacza, że muszą zachować swoją pierwotną formę. Liczby muszą mieć ten sam kształt, co na ilustracji. Plus jest "ruchomy", co oznacza, że można zmienić działanie na odejmowanie.

Udało ci się rozwikłać łamigłówkę? Jeśli tak, to gratulujemy — większość internautów nie była w stanie podać prawidłowego rozwiązania. Jeżeli jednak nadal główkujesz i żadne logiczne rozwiązanie nie przychodzi ci do głowy, doczytaj tekst do końca.

Rozwiązanie jest prostsze niż myślisz

Przyjrzyj się równaniu jeszcze raz. Zacznij od pierwszej cyfry. Jeśli z jej środka zabierzesz zapałkę i przestawisz ja w lukę znajdującą się w prawym boku, z liczby sześć zrobi się... zero. Zero dodać cztery daje... cztery!

Drugie rozwiązanie jest jeszcze prostsze. Wystarczy zamienić działanie na odejmowanie. Zostanie ci jedna zapałka, którą należy wykorzystać do "przerobienia" szóstki na ósemkę. Osiem odjąć cztery daje cztery! Zadanie było prostsze, niż mogłoby się wydawać, prawda?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także