PoradySprzątanieCzystszej podłogi nigdy nie miałeś. Wrzuć tylko do wiadra z wodą

Czystszej podłogi nigdy nie miałeś. Wrzuć tylko do wiadra z wodą

Mężczyzna z mopem w ręku
Mężczyzna z mopem w ręku
Źródło zdjęć: © Getty Images, | Ildar Abulkhanov
17.02.2024 17:30, aktualizacja: 17.02.2024 17:49

Regularne sprzątanie domu sprawia, że nie tylko jest w nim czysto, ale też od razu czujemy się w mieszkaniu lepiej. Ścieranie kurzy, czyszczenie i odkurzanie to podstawa, ale nie sposób zapomnieć także o myciu podłóg. Mało kto lubi nosić ciężkie wiadro, a potem mozolnie ścierać podłogę mopem. Smugi i zacieki na jej powierzchni nie zachęcają do regularnego sprzątania, ale z łatwością można im zapobiec.

Popularne środki do mycia podłóg rzadko kiedy dają sobie radę z zabrudzeniami widocznymi na powierzchni płytek, drewna lub paneli. Bardzo często działają tylko na chwilę, a problem gromadzącego się kurzu i osadu nieustannie powraca. Wtedy nie warto się denerwować a sięgnąć po niebywale skuteczną przyprawę, która błyskawicznie sprawi, że myta podłoga zalśni dawnym blaskiem.

Jak myć podłogę?

Mało kto wie, że wiadro z wodą plus mop to zazwyczaj zbyt mało, aby nasza podłoga była czysta. Wcześniej koniecznie musimy pozbyć się z jej powierzchni kurzu, który w połączeniu z detergentem lub wodą powoduje nieestetyczne smugi. Najlepiej użyć do tego odkurzacza, ponieważ najszybciej wchłonie cały zgromadzony na podłodze brud.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zwykłe machanie mopem w lewo i w prawo też nie jest zbyt dobrym sposobem, ponieważ zamiast sprzątać, tylko udajemy, że jest czysto. Wlanie do wody standardowego płynu do mycia podłóg również nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli masz pod opieką dzieci lub zwierzęta. Na skuteczne mycie podłogi jest o wiele lepszy patent, a wystarczy kilka listków laurowych. Mało kto wie, że wykazują one szereg właściwości antybakteryjnych oraz przeciwgrzybicznych, a przy tym rewelacyjnie odświeżają nie tylko powietrze, ale też czyszczoną powierzchnię. Liście laurowe to naturalne czyściki do podłogi!

Domowy sposób na czystą podłogę

Jeśli zależy ci na tym, aby twoja podłoga była wreszcie czysta, to ten sposób jest dla ciebie. Na początek musisz, zamiast wiadra przygotować naparliści laurowych, a do tego potrzebnych będzie 7 listków tej aromatycznej przyprawy. Dopiero potem należy zalać je 1 szklanką gorącej wody i poczekać do ostudzenia mikstury. W czasie, kiedy będzie stygła, szybko nabierze mocy do walki z brudem, kurzem oraz smugami na podłodze.

Na koniec wystarczy wlać ultra czyszczącą miksturę do wiadra z ciepłą wodą i wymieszać. Dzięki temu twoja podłoga błyskawicznie stanie się nie tylko czysta, ale też lśniąca jak lustro. Znikną z jej powierzchni toksyczne pyłki oraz szkodliwe drobnoustroje, a pojawi się aromatyczny zapach, po którym od razu poczujesz się lepiej. Taki sposób na mycie podłogi sprawi, że całkowicie zapomnisz o popularnych środkach czyszczących. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także