PoradyLajfhakiDo marketu idę z patyczkiem kosmetycznym. Przestaję martwić się wózkiem

Do marketu idę z patyczkiem kosmetycznym. Przestaję martwić się wózkiem

Wózek sklepowy odblokujesz za pomocą patyczka kosmetycznego.
Wózek sklepowy odblokujesz za pomocą patyczka kosmetycznego.
Źródło zdjęć: © Genialne, Getty Images | Minerva Studio

18.03.2024 16:19

Wybierasz się do supermarketu, łapiesz za wózek sklepowy, a tam blokada? Okazuje się, że wszystkie wózki są przypięte i jedynie moneta może je odblokować. Jeśli zazwyczaj nie nosisz drobnych albo jesteś zwolennikiem płatności kartą, mamy dla ciebie sprytny lifehack.

Wielu Polaków wybiera się raz w tygodniu na porządne zakupy spożywcze. W takiej sytuacji potrzebny jest duży wózek sklepowy, który pomieści wszystkie artykuły. Zazwyczaj wózki są przypięte do siebie, a jedyny sposób na ich odblokowanie to włożenie monety o nominale 1, 2 bądź 5 zł. Brak monet powoduje irytację, lecz jak się okazuje niepotrzebnie. Wózek sklepowy da się odpiąć innymi przedmiotami. Jeden z nich masz zawsze przy sobie.

Jak odpiąć wózek sklepowy bez monety?

Kiedy nie masz przy sobie monet, a wstyd ci prosić obcych o pożyczenie pieniędzy, sprawdź, co masz przy sobie. Okazuje się, że wiele przedmiotów codziennego użytku jest w stanie odpiąć zatrzask blokujący wózek. Najłatwiej będzie zrobić to kluczem, który ma okrągłą główkę. Ta część klucza jest zazwyczaj na tyle mała i płaska, że da się ją swobodnie wcisnąć do szczeliny i odblokować wózek sklepowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy zabezpieczenie puści, koniecznie schowaj klucz. Najgorsze co mogłoby się stać to bieganie po sklepie i szukanie klucza, który wypadł między alejkami lub — co gorsza! — zaglądanie ludziom po wózkach, czy przypadkiem nie mają twojego klucza w jakiejś szczelinie. W przypadku gdy wszystkie twoje klucze mają inne końcówki, wypróbuj równie prostą sztuczkę. Zamiast kluczy, noś ze sobą do marketu... patyczek kosmetyczny!

Jak odblokować wózek sklepowy patyczkiem kosmetycznym?

W obecnych czasach większość z nas rzadko kiedy korzysta z gotówki. Ma to związek z postępem technologicznym i płatnościami w kasach samoobsługowych, które w wielu sklepach nie wydają reszty. Brak pieniędzy, w tym monet, może sprawić, że nie będziesz w stanie odpiąć wózka sklepowego, póki ktoś ci nie pomoże. Zamiast zdawać się na łaskę innych klientów, weź z domu patyczek kosmetyczny i wykorzystaj go do odblokowania zabezpieczenia. Ten drobny przedmiot może zdziałać cuda!

Patyczek kosmetyczny ma to do siebie, że jest mały i dyskretny. Z łatwością włożysz go do szpary na monetę, a jeśli użyjesz nieco siły, wypchniesz zabezpieczenie z gniazda po drugiej stronie. Wózek sklepowy nie zostanie uszkodzony, a ty będziesz mógł w spokoju zrobić zakupy.

W przypadku innych przedmiotów wpychanych w szparę może dojść do uszkodzenia mechanizmu i zablokowania wózka sklepowego. Tego raczej nikt nie chce, dlatego najlepiej nie kombinować i korzystać jedynie z dwóch powyższych trików. A ty masz jakieś osobiste triki na odpinanie wózka sklepowego?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także