×

Kreatywność nastolatków nie zna granic? 13-latek zbudował mały domek za niecałe 6000 złotych!

W wieku 13 lat większość z Nas nie martwiła się dorosłym życiem. Jednak pewien nastolatek zakasał rękawy i… zbudował sobie domek. I to za bardzo niewielkie pieniądze!

Narodziny pomysłu

Twitter/ApexSteelLtd

Minimalistyczne domki są coraz częstszym widokiem zwłaszcza w dużych miastach. Jednakże nikt by nie podejrzewał, że 13-letni licealista z Dubuque w stanie Iowa postanowi takowy zbudować! Prace rozpoczęły się w 2016 roku, gdy rodzice poparli pomysł Luke’a Thilla. Wówczas zakasał on rękawy i rozpoczął swój projekt. Zainspirowały go liczne filmy na YouTube, gdzie inni architekci pokazywali minimalistyczne domki. Luke także postanowił taki zbudować

Pomógł tata oraz rodzina

Twitter/ApexSteelLtd

Jednym założeń całej konstrukcji było to, że Luke w całości samodzielnie sfinansuje budowę. Dlatego 13-latek podejmował się przeróżnych prac dorywczych, a gdy brakowało mu funduszy, wstrzymał pracę. Obok taty, który mu pomagał nauczył się się okablowania domu od profesjonalnego elektryka czy układania dywanu od innego profesjonalisty. Pomagali mu także przyjaciele i budowa zakończyła się w 2017 roku. Całościowy koszt budynku zamknął się w granicach 1500 dolarów (prawie 6000 zł).

Wewnątrz domku znalazło się miejsce dla stołu, telewizora czy małej lodówki

Articlesvally

Z kolei na „strychu” znajdziemy materac, gdzie można spać

domek
Luke Thill / youtube

W domku zamontowano także czujnik dymu w przypadku pożaru

Twitter/ApexSteelLtd

Luke przygotowywał tam także posiłki

Articlesvally

Jego mały domek obejrzysz w tym filmiku:

Plany na przyszłość


Pomimo upływu lat Luke dalej interesuje się minimalistycznymi miejscami do  zamieszkania. Ostatnimi czasy skupia się na przerabianiu camperów, aby maksymalnie wykorzystać dostępną w nich przestrzeń. Na swoim kanale zgromadził ponad 74 tys. subskrybentów i co jakiś czas dodaje nowe materiały.

Jak widać pasja majsterkowicza jest silna w młodym architekcie i nie zamierza on przestać robić to co kocha. 

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Źródła: tiphero.com

Może Cię zainteresować

zamknij