NewsyDrogi są tak dziurawe, że ogłosili konkurs. Kto sfotografuje najlepszą wyrwę w jezdni?

Drogi są tak dziurawe, że ogłosili konkurs. Kto sfotografuje najlepszą wyrwę w jezdni?

Dziury na drodze.
Dziury na drodze.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | SylaK
22.02.2024 07:30

Jak większość polskich kierowców doskonale zdaje sobie sprawę, stan polskich jezdni pozostawia wiele do życzenia. Wiele dróg jest w stanie wręcz fatalnym. Kuriozum całej sytuacji potęguje fakt, że we Wrocławiu właśnie zorganizowano konkurs na najgorszą dziurę w jezdni!

W Polsce zwłaszcza, w mniejszych miastach i miejscowościach, istnieje po zimie wiele dziurawych i zniszczonych odcinków jezdni. Niestety wielu zarządców odpowiedzialnych za poszczególne drogi często bagatelizuje skalę problemu. Należy jednak mieć świadomość, że poruszanie się pojazdem po bardzo dziurawych drogach może spowodować wypadek lub kolizje. Zazwyczaj również w takiej sytuacji jesteśmy narażeni na dodatkowe koszta związane z naprawą auta. Dlatego też radni z wrocławskiego osiedla wpadli na świetny pomysł, jak zwrócić uwagę opinii publicznej oraz włodarzy na skandaliczny stan nawierzchni we Wrocławiu. Ogłosili nietypowy, internetowy konkurs na najlepsze zdjęcie... dziury w jezdni.

Konkurs na największą dziurę na drodze

Radni osiedla Psie Pole-Zawidawie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i ogłosili bardzo nietypowy konkurs z nagrodami. Polega on na zrobieniu zdjęcia najgorszej dziurze na osiedlu. Skąd pomysł na tak oryginalne zawody? Otóż radni są zmęczeni bezradnością włodarzy miasta w temacie stanu nawierzchni dróg. Radni podkreślają, że ich standardowe zgłoszenia do jednostek miejskich w tej sprawie nie przyniosły właściwe żadnych rezultatów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Samorządowcy z osiedla Psie Pole-Zawidawie ogłosili konkurs na swoim oficjalnym profilu facebookowym. Piszą tam:

W opinii wielu wrocławian mamy do czynienia z sytuacją niespotykaną od lat. Standardowe zgłoszenia do jednostek miejskich nie przynoszą pożądanego przez mieszkańców rezultatu.

Pomysł ten spotkał się z ogromnym entuzjazmem wielu internautów. Komentujący ochoczo poparli działanie radnych, a nawet zamieszczają liczne zdjęcia lokalnych dziur w nawierzchni. Niektóre fotografie aż budzą przerażenie. Czy stan dróg w Polsce po zimie jest rzeczywiście w tak fatalnym stanie? Niestety wygląda na to, że tak!

Nawet ZDiUM zareagował na facebookowy konkurs

Co ciekawe oprócz masy komentarzy internautów popierającą całą akcję, pod postem konkursowym udziela się również oficjalnie wrocławski zarząd dróg! ZDiUM zostawił w komentarzu wiadomość, z której wynika, że w najbliższym czasie na osiedlu Psie Pole-Zawidawie będą prowadzone naprawy:

Jeżeli pogoda pozwoli, to w najbliższych dniach nasze ekipy będą u Państwa na osiedlu m.in na ulicy Bierutowskiej i Irkuckiej i innych zgłoszonych do tej pory lokalizacjach. (...) Wszystkie zdjęcia konkursowe prosimy również o przesłanie do naszych dyspozytorów przez 24h pod adres: zgloszenia@zdium.wroc.pl i to nie tylko do 29.02.2024r.

Z wypowiedzi ZDiUM jasno wynika, że urzędnicy traktują sprawę konkursu bardzo poważnie. Są również zainteresowani nadesłanymi zdjęciami lokalnych dziur. Oznacza to, że pomysł radnych okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko spowodował obietnice naprawy nawierzchni na ich osiedlu, ale również zwrócił uwagę na bardzo zły stan dróg w całym Wrocławiu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także