ZagadkiLogiczneDzieci podają odpowiedź w kilka sekund. Niejeden dorosły nie może się doliczyć

Dzieci podają odpowiedź w kilka sekund. Niejeden dorosły nie może się doliczyć

Zagadka, która pokonuje dorosłych.
Zagadka, która pokonuje dorosłych.
Źródło zdjęć: © Canva

09.12.2023 18:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aby nasz mózg pracował na najwyższych obrotach, trzeba go stale pobudzać, a jednym ze sposobów jest rozwiązywanie łamigłówek. Mogą być to przeróżne ćwiczenia, nawet te z podręczników dla dzieci. Ta zagadka jest wyjątkowo ciekawa, gdyż to właśnie dzieci łatwo sobie z nią radzą. Dorośli rzadko kiedy podają poprawną odpowiedź! Sprawdź, czy ciebie również pokona.

Logiczne myślenie to umiejętność, którą nabywamy przez całe życie. Dzięki niej jesteśmy w stanie wydedukować odpowiedź na nurtujące pytania, oszacować coś w sklepie czy ustalić budżet na cały miesiąc. Jeśli nie będziemy stale wysilać naszego mózgu, może się okazać, że zatracimy zdolność "trzeźwego" myślenia. Jednym z dobrych treningów dla mózgu jest rozwiązywane łamigłówek. Poniższa zagadka powinna zająć ci maksymalnie 15 sekund. Dasz radę?

Zagadka, która pokonuje dorosłych

Pytanie jest bardzo proste: "Jeśli 2 ręce mają 10 palców, to ile palców ma 100 rąk?". W tym momencie w naszej głowie powstaje coś na wzór wzoru matematycznego, a my szukamy rozwiązania. Podanie odpowiedzi (nawet z użyciem kalkulatora) powinno zająć maksymalnie 15 sekund. Jeśli dałeś radę rozwiązać tę zagadkę, to znak, że twój mózg jest w dobrej kondycji. Jeśli natomiast podałeś złą odpowiedź, nic się nie martw, z pewnością wiele osób poległo na tym zadaniu.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to 500. Aby rozwiązać to zadanie, najlepiej posłużyć się metodą równania z niewiadomą "x", gdzie znak oznacza liczbę palców. 2 ręce = 10 palców, x palców = 100 rąk. Następnie wykonujemy działanie z zachowaniem wszystkich zasad przenoszenia i otrzymujemy wynik 500 palców. Zgadłeś?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trening mózgu to nie tylko zagadki

Spora ilość osób pomyśli, że przecież zagadki matematyczne nie są dla nich, bo od zawsze mieli problem z matematyką. Jeśli tak, warto poszukać alternatywy, która również pomoże pobudzić mózg do pracy. Dla leniwych polecamy gry, które wymagają zapamiętywania poszczególnych elementów np. Memory lub szachy, które wymagają strategicznego myślenia. Zamiast planszówek można też pobrać gry na telefon, które wymagają rozwiązywania misji i działania pod presją czasu. Wtedy nasz mózg działa na najwyższych obrotach.

Rozwiązywanie sudoku to świetny trening dla mózgu
Rozwiązywanie sudoku to świetny trening dla mózgu© Freepik | freepik

Kolejny sposób na poprawę pracy mózgu to rozwiązywanie krzyżówek i sudoku. To idealna metoda dla humanistów, którzy z przerażeniem patrzą na równania matematyczne. Uczenie się nowego języka to kolejna metoda pobudzenia mózgu do działania. Wystarczy pobrać aplikację do nauki słówek i codziennie ćwiczyć kilka z nich. Warto również zainteresować się książkami, które są napisane w ten sposób, by poprawiać naszą koncentrację i wskazać, nad czym powinniśmy popracować. Sposobów jest bardzo wiele, wystarczy tylko się rozglądnąć!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także