InspiracjePomysłyFigurki LEGO mają otwór na szczycie głowy. To nie przypadek

Figurki LEGO mają otwór na szczycie głowy. To nie przypadek

Figurki lego
Figurki lego
Źródło zdjęć: © Pixabay | Regenwolke0

12.11.2023 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klocki lego to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie. Bawią się nimi zarówno dzieci jak i dorośli, co sprawia, że oba pokolenia mogą spędzać wspólnie czas. Każdy, kto kiedykolwiek miał w rękach ludziki lego, wie, że na czubku ich głowy znajduje się dziurka. Okazuje się, że ma ona konkretny cel, a mało kto o nim wie.

Firma lego od lat króluje jako najlepsza firma produkująca klocki. Z czasem zaczęła nawiązywać różne współprace, co poskutkowało limitowanymi seriami klocków, za które ludzie byli w stanie zapłacić krocie! Z czasem powstało mnóstwo ciekawych wariacji klocków, lecz jedna rzecz nie zmieniła się do dziś. Mowa o kształcie głowy ludzika lego. Na jego czubku zawsze widnieje dziurka, która wcale nie służy do dopinania kolejnych elementów.

Układanie lego to pasja wielu ludzi

Kto by pomyślał, że klocki mogą tak zjednoczyć ludzi. Zamiast siedzieć przy piwie, faceci wolą układać figurki przez wiele godzin. Niektóre osoby w internecie prowadzą specjalne kanały, gdzie jedyne filmiki to przyśpieszona wersja układania klocków. Takie promowanie sprawia, że firma wysyła im nowe klocki i napędza ich interes.

Niektórzy inwestują w kolekcjonerskie wydania, które z czasem nabierają ogromnej wartości pieniężnej. Możecie nie wierzyć, lecz mnóstwo osób jest w stanie wręcz się pokroić za możliwość nabycia limitowanych edycji ze współpracy z innymi markami. Następnym razem, gdy będziesz kupować prezent urodzinowy dla przyjaciela, sprawdź, czy nie jest fanem lego. Mały zestaw klocków z pewnością go ucieszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grill

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego ludziki lego mają specyficzną wypustkę?

Jeśli weźmiesz do ręki figurkę, zobaczysz, że każda ma charakterystyczną wypustkę na głowie. Nie jest to przypadkowy element w jej budowie. Większość osób tłumaczy ją jako miejsce, gdzie można przytwierdzić kolejny element (jak włosy czy kapelusz) i zmienić wygląd postaci. Nie jest to jednak jej pierwotne przeznaczenie.

Figurki lego
Figurki lego© Pixabay | planet_fox

Dziurka na głowie ma wewnątrz charakterystyczne cztery otwory, które są tam po to, by w razie połknięcia zabawki przez dziecko, mogło ono oddychać do czasu udzielenia mu specjalistycznej pomocy. Choć klocki są przeznaczone dla starszych dzieci, to niestety życie pokazuje, że mogą przydarzyć się różne nieszczęścia, jak połknięcie elementu przez małe dziecko.

O ile płaskie części nie są w stanie zablokować tchawicy, tak główka ludzika ma taki kształt, że dopasowuje się idealnie do przełyku dziecka i uniemożliwia oddychanie. Musicie przyznać, że ten ruch ze strony producenta był bardzo przemyślany, gdyż gwarantuje większe bezpieczeństwo dla dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także