NewsyGoogle Maps już nie wyprowadzi mnie w pole. Wystarczyło jedno kliknięcie

Google Maps już nie wyprowadzi mnie w pole. Wystarczyło jedno kliknięcie

Nawigowanie przy pomocy Google Maps.
Nawigowanie przy pomocy Google Maps.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | vladim_ka
07.03.2024 14:25

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nawigacji. Używamy jej zarówno w podróży, jak i w trakcie zwiedzania nowego miasta. Google wprowadza nowe funkcje w aplikacji, które mają ułatwić dotarcie do celu i uchronić przed błędnym odczytaniem wskazówek. Oto co powinieneś o nich wiedzieć.

Google Maps umożliwia nawigowanie, oglądanie zdjęć satelitarnych, a nawet wirtualne spacery. Aplikacja cieszy się niesłabnącą popularnością, jednak wielu użytkowników uskarża się na problemy związane z jej funkcjonowaniem.

Google nie pozostawiło tego bez odpowiedzi. Najnowsza aktualizacja aplikacji ma rozwiązać większość problemów i ułatwić sprawne dotarcie do celu. Czego możemy spodziewać się po nowościach Google Maps? Wyjaśniamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mapy Google po aktualizacji. Jak ułatwią podróżowanie?

Google Maps to jedna z niewielu aplikacji, która działa nawet przy wyłączonym ekranie. Wówczas nawigacja odbywa się za pośrednictwem wskazówek głosowych. Mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie nie ma żadnych wad, jednak większość użytkowników Google Maps uskarżała się, że instrukcje były niejasne. Nie raz, nie dwa ktoś pomylił przez nie trasę. Najnowsza aktualizacja ma rozwiązać ten problem, bowiem Google wprowadza tzw. czytelne wskazówki.

Czego możemy się spodziewać? Aplikacja powiadomi nas o najbliższym zakręcie i dzielącej nas od niego odległości, a także o tym, ile czasu zajmie nam pokonanie tego odcinka drogi. Dotychczas takie wskazówki były dostępne jedynie po odblokowaniu ekranu, w trybie pełnej nawigacji, jednak teraz nie będzie to już konieczne. To rozwiązanie ułatwi korzystanie z aplikacji i wyeliminuje konieczność zatrzymywania się w tracie, aby wybrać najlepszą drogę.

Jeśli zdecydujesz się spontanicznie zmienić trasę, Google Maps od razu zaktualizuje wskazówki dotyczące trasy. Aktualizacja ma odbyć się już w tym miesiącu i obejmie trasy piesze, rowerowe i samochodowe. Chcesz włączyć czytelnie wskazówki? Zaktualizuj aplikację, a następnie przejdź do ustawień i zaznacz opcję "czytelne wskazówki podczas nawigacji".

Dzięki nowemu Google Maps wejdziesz do... restauracji

To nie koniec nowości w najnowszej wersji Google Maps. Immersive View pozwoli ci na wirtualne zwiedzanie w zupełnie nowej jakości. Google połączyło siły z AI, umożliwiając użytkownikowi dokładne rozejrzenie się po okolicy. AI połączyło ze sobą miliardy zdjęć i stworzyło wielowymiarowy projekt otoczenia, na które nakładane są przydatne informacje. Dzięki tej opcji już nigdy nie zgubisz się w obcym mieście.

Już teraz możesz "przejść" się po Amsterdamie, Dublinie, Florencji i Wenecji. W kolejnych miesiącach Immersive View będzie dostępne w aż 500 miastach. Funkcja pozwoli nawet na wirtualne wejście do restauracji, co ma ułatwić decyzję o ewentualnej rezerwacji stolika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także