×

15 niesamowitych momentów uchwyconych na zdjęciach. Historia fotografią zapisana…

O historii głównie się słyszy, ale dzięki rozwojowi technologicznemu wiele historycznych wydarzeń bądź kadrów zostało uchwycone i zachowane dla przyszłych pokoleń. Zapraszamy do nietuzinkowej galerii, która obrazuje naszą przeszłość. Wyjątkowe i niesamowite zdjęcia historyczne…

#1 Zdjęcie historyczne Piramidy w Gizie

Wyjazdy do Afryki są modne dopiero w naszych czasach? Gdzie tam! To zdjęcie z 1938 roku przedstawia turystów w Gizie.

Reddit/bigmeat

#2 Bitwa o Los Angeles

Słynna Bitwa o Los Angeles w 1942 roku. Wówczas obrona przeciwlotnicza dostrzegła nad miastem kilka świecących punktów, a działa otworzyły ogień. Myślano, że to nalot japoński, jednak… nie strącono żadnego samolotu. Niektórzy wierzą, że otwarto wówczas ogień do UFO.

Reddit/Reddit__PI

#3 Katherine Sui Fun Cheung

Na tej fotografii z 1932 roku widzimy Katherine Sui Fun Cheung. To pierwsza Chinka, która uzyskała międzynarodową licencję pilota i przy okazji obywatelstwo amerykańskie.

Reddit/ASAmd

#4 Zdjęcie historyczne z I wojny światowej i to samo miejsce obecnie po 104 latach

zdjęcie z I wojny
NiceCasualRedditGuy / reddit

#5 „Kochankowie Hasanlu”

Zmarli około 800 roku p.n.e. i zostali odkryci w 1972 roku. Ujmujące jest to, że zmarli prawdopodobnie w trakcie pocałunku lub uścisku i tak pozostali na 2800 lat.

Reddit/Amanda_Mathea

#6 Ciekawe zdjęcia historyczne dotyczą całkiem niedawnej przeszłości

Albert Einstein, jego sekretarka Helen (po lewej) oraz córka Margaret (po prawej) zostają obywatelami USA, aby uniknąć powrotu do nazistowskich Niemiec w 1940 roku.

Reddit/cadagricomiguel

#7 Stalin

Nieautoryzowane zdjęcie Stalina z 1941 roku w momencie, gdy sowiecki dyktator dostał informację o ataku III Rzeszy na ZSRR. Trafiło ono do szefa gazety Komsomolskaya Pravda i otrzymał on nakaz jego zniszczenia. Tak się jednak nie stało, a mężczyzna ryzykował życiem, gdyby służby bezpieczeństwa je znalazły.

Reddit/TheDevils_Own

#8 I Wojna Światowa

Serbski żołnierz śpi wspólnie z ojcem, który go odwiedził w jednym z wielu okopów I Wojny Światowej. Zdjęcie wykonano na przełomie 1914/1915 roku i straty wśród żołnierzy były niebotyczne. Wszystko z powodu przestarzałych taktyk wojskowych, które nie były dostosowane do nowego uzbrojenia jak np. karabiny maszynowe.

Reddit/Porodicnostablo

#9 Po II Wojnie Światowej

Zdjęcie żołnierzy z 1945 roku, gdy wracają do domu po długiej II Wojnie Światowej.

zdjęcia historyczne
Reddit/exoduscv

#10 Pandemia grypy

Policjant poucza mężczyznę o obowiązku noszenia maski w trakcie pandemii grypy w San Francisco w 1918 roku.

Reddit/Itstoolongitwillruno

#11 Rolnicy i radio

Rosyjscy rolnicy po raz pierwszy korzystają z radia. Zdjęcie datowane na rok 1928.

zdjęcia historyczne
Reddit/DmitryZaytcev

#12 Zdjęcie historyczne – lądowanie w Normandii

Najsłynniejsza fotografia z lądowania w Normandii z 1944 roku, która została odnowiona. Zrobił je fotograf Robert Capa, który z powodu pośpiechu uszkodził film i uratował wyłącznie kilka fotografii z 79 jakie wykonał.

zdjęcia historyczne
Reddit/MrDoctorOtter

#13 Loty w kosmos? To dopiero ciekawe zdjęcia historyczne

Odzyskiwanie modułu głównego misji Apollo 13 w 1970 roku. Widać jak temperatura tarcia zrobiła swoje, gdy pojazd wchodził w atmosferę ziemską.

zdjęcia historyczne
Reddit

#14 IRA w Irlandii

Znak w północnej Irlandii ostrzegający o działalności IRA w okolicy, rok 1994. Ten skrót oznacza Irlandzką Armię Republikańską, która chciała oderwać Irlandię od Wielkiej Brytanii jako niezależny kraj. Oficjalnie zakończyła działalność w 2005 roku po porozumieniu z rządem Wielkiej Brytanii, ale wciąż istnieją ekstremistyczne bojówki, które nie porzuciły walki.

zdjęcia historyczne
Reddit/Shortty10

#15 Księżna Diana

Księżna Diana odwiedza pacjenta chorego na AiDS w roku 1991 i witam się z nim bez rękawiczek. Diana była kochana przez Brytyjczyków właśnie za to, że była bardzo ludzka i ciepła w obyciu.

zdjęcia historyczne
Reddit/zsreport

Zobacz również: 25 zabytkowych obiektów, które są istnymi kapsułami czasu. Historyczne artefakty

Może Cię zainteresować