NewsyIdziesz do MOPS-u, a tam pies w szafce na akta. Nietypowe rozwiązanie z Bydgoszczy

Idziesz do MOPS-u, a tam pies w szafce na akta. Nietypowe rozwiązanie z Bydgoszczy

Psy towarzyszą pracownikom bydgoskiego MOPS-u w biurze.
Psy towarzyszą pracownikom bydgoskiego MOPS-u w biurze.
Źródło zdjęć: © mopsbydgoszcz.pl | MOPS Bydgoszcz
09.02.2024 17:08

Widok śpiącego Rokiego w szafce na dokumenty jest rozczulający. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy stał się niezwykle rozpoznawalny, a wszystko za sprawą małego pieska, który stał się gwiazdą internetu. Psy w pracy dają więcej korzyści, niż myślisz.

Pomysł zabierania psa do miejsca pracy może się wydawać dziwny, lecz z czasem widać jak wiele korzyści za sobą niesie. W bydgoskim MOPS-ie można spotkać dwa psy — Pusię i Rokiego. Mimo że początkowo było to dla nich duże przeżycie, z czasem poczuły, że urząd jest ich domem. Ich obecność relaksuje zarówno pracowników, jak i odwiedzających.

Psy w bydgoskim MOPS-ie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy od jakiegoś czasu ma dwóch nowych bywalców, którzy sprawiają, że praca w biurze staje się niezwykle przyjemna. Roki i Pusia to dwa psy, które można spotkać w trakcie wizyty w urzędzie. Śpiący York zdążył już podbić internet, a wszystko za sprawą uroczego zdjęcia w szafce na dokumenty. Zrobiono mu tam legowisko, by mógł odpocząć od ludzi. Pracownicy mówią, że każdy, kto zobaczy słodkiego pupila, momentalnie łagodnieje, a wszelkie sprawy urzędowe przebiegają w luźniejszej atmosferze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Psy towarzyszące pracownikom urzędu muszą być zdrowe i zaszczepione. Na obroży mają specjalny identyfikator, a pokój, w którym stale przebywają, jest oznaczony stosowną tabliczką informującą o dodatkowym "pracowniku". Inicjatorem akcji "Pies w biurze" jest Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy. Pracownicy MOPS-u od lat pomagają przy psach, a część z nich adoptowała tam zwierzaki.

Co dają psy w biurze?

Zabieranie pupila do pracy niesie mnóstwo korzyści zarówno dla właściciela, jak i psa. Jeśli pupil nie jest nerwowy i lubi przebywanie z ludźmi, warto pomyśleć o zabraniu go do pracy. Pies nie będzie spędzał wielu godzin w osamotnieniu, a właściciel odczuje ulgę, bo będzie wiedział, co akurat się dzieje z jego psem. Widok małego czworonoga w miejscu pracy pozwala rozładować emocje, a pracownicy lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów między sobą.

Udowodniono, że psy w miejscu pracy mają realny wpływ na zdrowie psychiczne, zwłaszcza dla osób, które są poddane dużemu stresowi. Świadomość, że obok znajduje się czworonożny przyjaciel, który zawsze będzie cieszył się na twój widok, daje swego rodzaju ulgę. Pracodawca również na tym korzysta! Miejsce ze zwierzakiem jest miło kojarzone i z pewnością wiele osób opowie o nim innym, co wiąże się z większą liczbą klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także