PoradyLajfhakiIgłę nawlekam w sekundę. Mam dwa sprawdzone patenty

Igłę nawlekam w sekundę. Mam dwa sprawdzone patenty

Tylko tak nawlekam igłę na nitkę od lat
Tylko tak nawlekam igłę na nitkę od lat
Źródło zdjęć: © Genialne
05.03.2024 09:53

Nawlekanie igły na nitkę to nie lada wyzwanie, które skutecznie sprawdza naszą zręczność oraz cierpliwość. Wiele osób stara się maksymalnie skupić, ale często igła nie chce z nami współpracować. Wtedy nie należy rezygnować z szycia lub ze złością rzucać szpulką nici, a zastosować dwa sprytne patenty. Dzięki nim twoja igła będzie zawsze "tańcowała" z nitką!

Trzęsące się ręce oraz chirurgiczna precyzja wcale nie są twoimi sprzymierzeńcami w nawlekaniu igły na nitkę. Każdemu zależy na tym, aby przewlec ją jak najszybciej, co jest drogą donikąd. Zamiast nerwów oraz magicznych zaklęć zastosuj sprytne triki, które gwarantują nawlekanie igły na nitkę w ciągu kilku sekund. Dzięki nim twoje zdolności krawieckie wejdą na wyższy poziom. Dziś dowiesz się, jak nawlec igłę na nitkę od razu. 

Jak nawlec igłę na nitkę?

Jeśli twoja igła nie chce współpracować z nitką, to koniecznie musisz sięgnąć po niewielki kawałek papieru. Wystarczy, że złożysz go na pół, a do środka schowasz problematyczną nitkę, która powinna wystawać po bokach papieru. Do tego triku na nawlekanie igły na nitkę przydadzą się nożyczki, dzięki którym przytniesz kartkę w kształt ostrego czubka. Pamiętaj o tym, aby nie uszkodzić nici, ponieważ wtedy patent na nawlekanie spali na panewce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Teraz pora na igłę, a wystarczy wsunąć w nią ostrą część kartki, a zobaczysz, jak w ciągu sekundy sama nawlecze się na ukrytą w papierze nić. Kartka nie zmieści się w całości w uchu igły, co oznacza, że musisz oderwać delikatnie wystający czubek, a ukryta w nim nitka zostanie tam, gdzie chciałeś bez zbędnych nerwów oraz trzęsących się rąk. Gruba struktura papieru usztywnia nić, która często jest zbyt wiotka, a to jest największą zmorą każdego amatora krawiectwa. Nawlekanie igły na nitkę stanie się dzięki tej metodzie nie tylko szybkie, ale przede wszystkim proste.

Domowy sposób na nawlekanie igły

Jeśli koniecznie zależy ci na nawleczeniu igły na nitkę, a nie masz pod ręką skrawka papieru oraz nożyczek, to wcale nie musisz męczyć swoich oczu i nerwów. W każdym domu można znaleźć lakier do stylizacji włosów, który utrzymuje kosmyki w ryzach, a użyty na nitkę sprawi, że zacznie ona "tańcować", jak jej zagrasz.

Wszystko, co musisz zrobić, aby nawlec igłę na nitkę, to spryskać obficie lakierem końcówkę nici. Kiedy preparat zaschnie na nitce, to możesz śmiało próbować łapać za igłę, aby ją nawlec. Szybko przekonasz się, że igła wskoczyła na nitkę sama! Lakier zabezpieczył końcówkę nici, a przy tym ją usztywnił, tak samo, jak kartka papieru.

Co jeszcze pomoże w nawlekaniu igły na nić?

Te patenty gwarantują 100 proc. skuteczności przy nawlekaniu igły na nitkę, co nie oznacza, że na rynku nie ma dostępnych specjalistycznych gadżetów krawieckich. Należą do nich nawlekacze do nici oraz igły z otwartym uchem, które znacznie ułatwiają cały proces. Takie rozwiązania idealnie sprawdzą się dla osób mających problem z koordynacją ruchową lub wzrokiem podczas nawlekania igły na nić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także