NewsyIm brzydszy, tym lepszy? Wypieki na miarę "mięsnego jeża" to nowy trend

Im brzydszy, tym lepszy? Wypieki na miarę "mięsnego jeża" to nowy trend

Brzydkie torty to nowy trend na Tik Toku
Brzydkie torty to nowy trend na Tik Toku
Źródło zdjęć: © Gettyimages, TikTok | Alexander Shapovalov, lapis_layers
22.11.2023 16:18

W kształcie lalki? Z żywymi kwiatami? A może z brokatem? Możliwości jest wiele. Jedno natomiast jest pewne — tort to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy element przyjęcia urodzinowego. Okazuje się, że ładne torty odeszły już do lamusa, a to wszystko dzięki TikTokowi.

Wymuskane, eleganckie, przypominające dzieło sztuki — to określenia, które trafnie opisują współczesne torty. Coraz więcej osób decyduje się robić je samemu. Niestety, nie każdy z nas urodził się cukiernikiem. Zdarza się, że wypiek jest daleki od "estetycznego".

Nie należy się tym jednak przejmować. To powód do radości, a to wszystko dzięki TikTokowi. Użytkownicy co chwilę dzielą się zdjęciami swoich nieudanych wypieków, tagując je jako "ugly cake trend".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ugly cake trend" podbił TikToka

Cukiernictwo to trudna sztuka. Wymaga zaawansowanej wiedzy na temat chemii i poszczególnych składników, których używa się do pieczenia ciast. Wystarczy jeden mały błąd czy niedopatrzenie, żeby biszkopt wyszedł suchy i płaski. Dlatego też tak wiele osób stroni od pieczenia.

Z pieczeniem ci nie po drodze? Nie jesteś sam. Nie musisz rezygnować z kolejnych prób w świecie cukiernictwa. Ba, im brzydsze będzie twoje ciasto, tym lepiej, bowiem na TikToku pojawił się nowy trend, który cieszy się ogromną popularnością. Nazwano go "ugly cake trend". Użytkownicy z całego świata dzielą się zdjęciami i nagraniami ich nieudanych wypieków — im brzydsze, tym popularniejsze.

Część tiktokerów robi to celowo. Dla zabawy, ale i popularności. Wbrew pozorom, to nie hołd dla brzydoty, a normalizowanie naturalności. Wszak nie każdy z nas potrafi gotować czy piec. Trend ma pokazać innym, że nie warto rezygnować z tak przyjemnej czynności, jaką jest pieczenie, tylko dlatego, że nie potrafi się tego zrobić dobrze.

Pancernik z "Przyjaciół" i "mięsny jeż" wśród najmodniejszych tortów

"Ugly cakes trend" stał się na tyle popularny, że zabrali się za niego poważani cukiernicy i firmy cukiernicze, pokazując swoje wersje "brzydkich" tortów. Największą popularnością cieszą się publikacje, które pokazują nieudolne wersje Pancernika z "Przyjaciół" czy "mięsnego jeża".

Rodzice, którzy chcą przygotować swoim pociechom tort, mogą odetchnąć z ulgą. Nie muszą wyrywać sobie włosów z głowy w trakcie przygotowywania wypieku. Jeśli nie wyjdzie idealny, zawsze można ozdobić go w nietypowy sposób, a do dekorowania zaangażować dziecko, które z pewnością zapamięta tę chwilę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także