PoradyLajfhakiCzy systematyczność prania biustonosza ma wpływ na kobiecą figurę? Tak, i to duży!

Czy systematyczność prania biustonosza ma wpływ na kobiecą figurę? Tak, i to duży!

Jak często prać biustonosz? Fot. Gettyimages
Jak często prać biustonosz? Fot. Gettyimages
15.04.2023 10:50, aktualizacja: 15.04.2023 16:33

Stanik to jedna z intymnych części garderoby. Właśnie dlatego należy właściwie o niego dbać. Podstawą jest odpowiednio częsta i właściwa higiena. Jak często prać biustonosz? Zastosuj kilka prostych zasad, a będzie zawsze świeży i nie straci kształtu.

Noszenie biustonosza nie jest obecnie obowiązkiem narzuconym przez kulturowe konwenanse. Wiele kobiet rezygnuje z tej części garderoby i doskonale radzi sobie bez niej. Jakiś czas temu doradzaliśmy, jak można ułatwić sobie zrezygnowanie z noszenia stanika. Panie z większymi biustami nie mogą jednak pozwolić sobie na taką swobodę, a i w przypadku mniejszych piersi założenie stanika bywa czasem konieczne. Z pewnością jest to więc element, który znajdziemy w każdej kobiecej szafie. Nie wszystkie panie wiedzą jednak, jak często prać biustonosz i jak odpowiednio o niego dbać.

Dlaczego dbanie o biustonosz jest tak ważne?

Właściwie dobrany biustonosz pomaga nie tylko nadać piersiom odpowiedni wygląd, ale również odciąża kręgosłup. Coraz więcej kobiet przychyla się do poglądu, że choć jest to część garderoby, która najczęściej pozostaje niewidoczna, nie należy na niej oszczędzać. Na porządny stanik, który będzie dobrze leżał i pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień, trzeba jednak wydać nawet 300-400 zł. Nic dziwnego, że właścicielkom zależy na tym, by ten intymny element stroju miał jak najdłuższą żywotność. Odpowiednio częste pranie pozwala zapobiec przebarwianiu się delikatnych tkanin, a także zachować odpowiednią higienę.

Jak często prać biustonosz?
Jak często prać biustonosz?

Jak często prać biustonosz?

Bielizna, do której niewątpliwie zalicza się stanik, to najbardziej intymny dział w naszych szafach. Wszystko, co do niego trafia, automatycznie należy uznać za rzecz wymagającą częstego prania. W przypadku biustonoszy nie trzeba robić tego codziennie. Średnio powinno się odświeżać stanik po upływie od 3 do 6 dni. Latem, szczególnie w czasie upałów, rób to częściej i staraj się nie nosić jednego biustonosza dłużej niż przez 3 dni. Zimą, kiedy mniej się pocisz, możesz prać stanik raz w tygodniu.

Jak często prać biustonosz? Fot. Getty Images
Jak często prać biustonosz? Fot. Getty Images

Jak prać biustonosz, żeby się nie zniszczył?

Aby częste pranie nie zaszkodziło stanikowi, powinnaś pamiętać o kilku rzeczach. Miękkie staniki bez usztywnień i fiszbinów możesz bez obaw wrzucić do pralki, a następnie wysuszyć w suszarce. Staniki ze sztywnymi miseczkami oraz fiszbinami nie mogą być czyszczone w ten sposób, ponieważ szybko rozciągną się i stracą kształt. Tak zniszczony biustonosz na pewno nie pomoże twojej figurze. Może nawet znacznie oszpecić biust, gdyż nie będzie w stanie utrzymać go na swoim miejscu. Aby je odświeżyć, trzymaj się tych zasad:

  • Pierz usztywniane staniki ręcznie — w misce z ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu.
  • Nie używajpłynu do płukania.
  • Wysusz stanik, rozwieszając go na kaloryferze lub tradycyjnej suszarce do ubrań.
Jak często prać biustonosz? Fot. Getty Images
Jak często prać biustonosz? Fot. Getty Images

Jak zrobić piękny ręcznie pleciony szalik?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także