PoradyLajfhakiJapończycy wiedzą, jak suszyć pranie. Prosta metoda podbija świat

Japończycy wiedzą, jak suszyć pranie. Prosta metoda podbija świat

Japońska metoda rozwieszania prania.
Japońska metoda rozwieszania prania.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | New Africa

21.12.2023 19:45, aktual.: 22.12.2023 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suszenie prania w okresie jesienno-zimowym trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin. Mokre tkaniny ponoszą poziom wilgotności powietrza, co może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Na szczęście, jest pewien sprytny trik, który znacząco przyśpiesza ten proces.

Pralkosuszarka to urządzenie, które cieszy się coraz większą popularnością, bowiem eliminuje problem suszenia prania, które w okresie jesienno-zimowym trwa godzinami. Mokre ubrania podwyższają poziom wilgotności w pomieszczeniu, a jej nadmiar może doprowadzić do rozwoju grzyba na ścianach. To poważne zagrożenie dla zdrowia domowników, zwłaszcza jeśli są wśród nich alergicy.

Na szczęście, jest na to sposób. To japońska metoda suszenia prania, która rozpowszechniła się po całym świecie. Ten trik jest niezwykle prosty i skraca suszenie nawet o pół godziny. Wypróbuj go raz, a nie rozwiesisz już prania w inny sposób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wirowanie to klucz do sukcesu

Chcesz, żeby pranie wyschło jak najszybciej? Nie zapomnij o wirowaniu. W okresie jesienno-zimowym warto pokusić się o podwójne wirowanie. W nowoczesnych pralkach można ustawić ilość obrotów na minutę. Podkręć je najbardziej, jak się da.

Pamiętaj jednak, że wirowanie do dość agresywny program. Ubrania poddane mocnemu wirowaniu mogą ulec zniszczeniu. Planujesz wyprać koce lub koszule? Nie zapomnij obniżyć liczby obrotów. Postaraj się nie przeładowywać pralki, a ubrania nie będą miały szansy nadmiernie się rozciągnąć.

Japońska metoda skraca czas suszenia prania o pół godziny

Japońska metoda suszenia prania jest banalnie prosta, a przy tym skuteczna. To nic innego jak... rozłożenie prania na suszarce w określonej kolejności. Największe ubrania powinny być umieszczone na zewnętrznych krańcach suszarki. Mniejsze i delikatniejsze tkaniny umieść w środku suszarki. Tak rozłożone ubrania będą miały nieograniczony dostęp do powietrza i wyschną o nawet 30 minut szybciej niż zwykle.

Jest jeszcze jeden sposób, który przyśpieszy proces schnięcia. Wystarczy, że umieścisz suszarkę jak najbliżej kaloryfera. Po dwóch godzinach obróć ją o 180 stopni. Jeśli goni cię czas, wykorzystaj suszarkę do włosów. Pamiętaj, żeby suszyć ubrania od wewnątrz, żeby ciepło równomiernie rozeszło się po materiale.

Innym skutecznym sposobem na przyśpieszającym jest wytrzepanie ubrań przed powieszeniem. W ten sposób pozbędziesz się nadmiaru wody z prania, a przy okazji, "wyprostujesz" tkaniny. Prasowanie nie będzie już konieczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także