NewsyJuż jest w Polsce. Automat, który zapłaci ci za pusty karton po soku lub mleku

Już jest w Polsce. Automat, który zapłaci ci za pusty karton po soku lub mleku

Recyklomat.
Recyklomat.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

14.04.2024 08:55, aktual.: 14.04.2024 09:49

Sieć sklepów Auchan wprowadziła dla swoich klientów nowe rozwiązanie. Chodzi o recykomaty, które są pewną rewolucją, ponieważ przyjmują nie tylko butelki, ale również kartony. Dzięki tym maszynom nie tylko odzyskamy pieniądze, ale również pomożemy środowisku!

Żyjemy w XXI wieku a nowe technologie oraz różne maszyny mają ułatwiać nam codziennie funkcjonowanie. Tak też jest w przypadku nowego rozwiązania, które wprowadziła sieć sklepów Auchan. Okazuje się, że podjęto decyzję o wyposażenie niektórych sklepów w recyklomaty. Są one jednak dosyć wyjątkowe, ponieważ będzie można oddać w nich nie tylko szklane, plastikowe butelki czy puszki, ale również kartony po np. mleku lub sokach. Sprawdź, w jakim mieście jest już dostępna ta wyjątkowa maszyna!

W jakim mieście stoi recyklomat na kartony?

Jak podaje zielona.interia.pl dwa wyjątkowe recyklomaty stoją w dwóch sklepach w Łodzi (Auchan Łódź Tulipan oraz Auchan Łódź Polesie). Należy podkreślić, że sieć sklepów opracowała system działania swoich recyklomatów we współpracy z firmami Remondis oraz Tetra Pak. Na uwagę na pewno zasługuje to, że owe maszyny będą przyjmowały nie tylko puszki czy butelki, ale również kartony. Zielona.interia podaje, że do tych konkretnych recyklomatów, będzie można także oddawać opakowania po produktach, które wcześniej zakupiliśmy w innych sklepach. To rozwiązanie na pewno będzie bardzo wygodne dla większości klientów. Co ciekawe środki zostaną zwrócone także za oddane kartony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dzięki recyklingowi można zyskać bony na zakupy

Recyklomaty to naprawdę fajne rozwiązanie. W końcu nie tylko w jakiś sposób dbamy o środowisko, ale również mamy szansę zyskać bony zniżkowe na zakupy w sklepach. Zielona.interia.pl podaje, że w Auchan za oddaną butelkę lub karton zyskasz 6 groszy. Pieniądze będą się gromadziły w aplikacji lub na rachunku jako zniżka na zakupy. Warto jednak podkreślić, że od stycznia 2025 roku wchodzi do Polski system kaucyjny. Każdy sklep powyżej 200 metrów będzie zobowiązany prawnie do zbierania opakowań. Wtedy zwrot będzie wynosił aż 50 groszy. Jednak kaucję będzie można wtedy otrzymać tylko za pojemniki szklane, metalowe i plastikowe - kartony są wyłączone.

Oczywiście wyższy zwrot zapewne będzie wiązał się też ze zwiększoną opłatą za produkt w sklepie. Do styczniowej rewolucji szykują się również inne duże sklepy. Są to między innymi Lidl oraz Biedronka. A wy co sądzicie o systemie kaucyjnym? Ma szanse się stać w Polsce tak popularny jak w sąsiednich krajach Europy?

Źródło: Zielona.interia.pl

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także