PoradyDomowe trikiOdkrył, po co są nowe nakrętki przy butelkach. Ludzie niepotrzebnie się denerwują

Odkrył, po co są nowe nakrętki przy butelkach. Ludzie niepotrzebnie się denerwują

Nowe nakrętki przy butelkach mogą mieć przydatne zastosowanie.
Nowe nakrętki przy butelkach mogą mieć przydatne zastosowanie.
Źródło zdjęć: © Genialne, TikTok
29.03.2024 14:07, aktualizacja: 29.03.2024 14:35

Wiele osób, kupując wodę, dostaje białej gorączki, a wszystko za sprawą nowej nakrętki przy butelkach, która jest przytwierdzona na stałe. Swobodne napicie się wody lub przelanie napoju do szklanki stało się nie lada wyczynem. Czy na tę nakrętkę jest metoda? Zamiast nerwów jest na nią trik.

Niejeden irytuje się, dlaczego nakrętki są przymocowane do butelek, co mocno utrudnia życie. Większość ludzi uważa, że to całkowicie niepotrzebne, ale mało kto wie, jak znaleźć dla niej pożyteczne zastosowanie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi internet, a w zasadzie TikTok, który jest kompanią najróżniejszych patentów i żartobliwych pomysłów. Czy w przypadku nakrętki przy butelce taki trik ma prawo zadziałać?

Dlaczego nakrętki są przymocowane do butelki?

Zamiast na siłę odrywać zakrętkę od butelki lub tracić nerwy na zrozumienie tego rozwiązania stosowanego przez producentów, o wiele lepiej będzie znaleźć jej pozytywne zastosowanie. Zanim z góry założysz, że nowe nakrętki są do bani oraz że nikt ich nie potrzebował, zastanów się nad tym, co najmniej dwa razy. TikTok w tej kwestii wychodzi nam naprzeciw, a problematyczną zakrętkę zamienia na trik, w który uwierzyło, a co zabawniejsze, sprawdziło wielu internautów. Patent na nakrętki przy butelkach wywołał lawinę śmiechu, ale na czym dokładnie polega?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według pracownika sieci sklepów Żabka ludzie po prostu nie wiedzą, jak obchodzić się z nowymi nakrętkami, a mogą one mocno ułatwić nam życie. Wszystko, co musisz zrobić to ściągnąć plastik z szyjki butelki i wcale nie chodzi o siłowanie się z nakrętką. Jeśli ta sztuczka z TikToka ci się udała, to zakręć ponownie butelkę bez zakładania obrączki na szyjkę. Plastik będzie odstawał, a dzięki temu zyskasz uchwyt, który ze zwykłej butelki zrobi bidon.

Dzięki temu trikowi możesz bez problemu nieść butelkę tylko na jednym palcu, zamiast w dłoni! Wielu internautów uwierzyło w ten sprytny trik, a co więcej debatują nad tym, czy ma on faktycznie szansę zadziałać. Według ich opinii nakrętki przy butelkach wykonane z cienkiego plastiku mogą naprawdę pełnić funkcję uchwytu w przeciwieństwie do tych z grubszych tworzyw. Pozostali natomiast śmieją się do łez z całej sytuacji.

Dlaczego wprowadzono nowe nakrętki?

Tak naprawdę mało osób zna faktyczne powody całego zamieszania z nakrętkami przymocowanymi na stałe i wcale nie jest to złośliwość producentów. Wszystko wynika z przepisów Unii Europejskiej, które mają wejść w życie już 1 lipca bieżącego roku. Według nich przymocowane nakrętki przy butelkach mają być ekologicznym rozwiązaniem oraz zwiększyć ilość śmieci trafiających do recyklingu. Z tego powodu niektórzy producenci już teraz wprowadzili nakrętki przymocowane na, a nam pozostaje się do nich przyzwyczaić lub znaleźć inne genialne patenty na ich wykorzystanie.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także