Balkon i ogródOgródPułapka na szerszenie za kilka złotych. Zrobisz ją sam i spokojnie usiądziesz w ogrodzie

Pułapka na szerszenie za kilka złotych. Zrobisz ją sam i spokojnie usiądziesz w ogrodzie

Tej pułapki nie spodziewają się szerszenie
Tej pułapki nie spodziewają się szerszenie
Źródło zdjęć: © Facebook | Genialne

09.04.2024 08:37

Wiosna to nie tylko pięknie kwitnąca roślinność, ale też owady, które rozgaszczają się w ogrodach na dobre. Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się szerszeni domowym sposobem, to poznaj, jak zgotować im prawdziwe tarapaty. Oto pułapka na szerszenie, którą stworzysz przy użyciu 4 produktów.

Ciepłe miesiące należą w głównej mierze do owadów, z którymi spotkanie może się boleśnie zakończyć. Wiele osób obawia się szerszeni, kiedy tylko te pojawią się na horyzoncie, i nic w tym dziwnego, ponieważ ich jad w stężeniu do 90 mg na 1 kg może być dla człowieka śmiertelny. Poza tym wypoczynek w ogrodzie i słuchanie wiecznego bzyczenia szerszeni odbiera całą przyjemność z relaksu. Czym zwabić szerszenie do pułapki? Niczym innym ich nie zaskoczysz.

Czego boją się szerszenie?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że szerszenie nie boją się niczego, a przecież to nieprawda. Jeśli obawiasz się tych owadów, a zauważyłeś je w swoim ogrodzie, to pamiętaj, że nie zaatakują od razu. Szerszenie zostały zdemonizowane, a bardziej niebezpieczne od nich są mniejsze osy. Te pierwsze przystąpią do obrony tylko wtedy, kiedy wyczują zagrożenie. Z tego powodu nie należy na własną rękę pozbywać się gniazda szerszeni poprzez wrzucanie go do ogniska lub zalewania wrzątkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Naturalne sposoby pozbywania się szerszeni są najlepsze, a jeśli tylko zauważysz intruzów w ogrodzie, warto działać od razu. Owady te mają wrażliwy węch, a przede wszystkim nie znoszą zapachu konkretnych roślin, które szybko wyproszą je z twojej ziemi. Najskuteczniej odstrasza szerszenie czosnek, ale też tymianek, mięta, wrotycz, jak również eukaliptus. W tym celu wiele osób sadzi te rośliny na rabatach lub przygotowuje z ich olejków spreje na szerszenie, które niestety dają tylko chwilowy efekt. Czy istnieje pułapka na szerszenie, która działa błyskawicznie, a przy tym skutecznie likwiduje te owady?

Jak pozbyć się szerszeni domowym sposobem?

Ta pułapka na szerszenie to prawdziwy game changer na lato w ogrodzie, a można wręcz powiedzieć, że owady te wpadną do niej same — jak śliwki w kompot! Do jej przygotowania potrzeba plastikowej butelki, najlepiej tej o pojemności 1 litra, sznurka, 1 łyżeczki cukru oraz tajemniczego składnika, czyli 500 ml piwa. Szerszenie w tej pułapce zlikwidują się same! Na początek odetnij górną część butelki na 2/3 jej wysokości, a potem odwróć ją i włóż lejkiem do wewnątrz. Po bokach zrób dwie dziurki, dzięki którym z łatwością zainstalujesz pułapkę w ogrodzie.

Czym zwabisz szerszenie do tej domowej pułapki? Do butelki wlej piwo i wsyp cukier, a to połączenie będzie dla nich słodkim, ale śmiertelnym podstępem. Teraz złap za sznurek oraz zawieś pułapkę tam, gdzie najczęściej widujesz szerszenie. Najlepsze będą miejsca, które są najmniej uczęszczane w ogrodzie. Na wideo jest cały instruktaż na tę zasadzkę:

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także