NewsyJuż nie tablety czy rowery. Jest nowy trend wśród komunijnych prezentów

Już nie tablety czy rowery. Jest nowy trend wśród komunijnych prezentów

Pierwsza Komunia Święta.
Pierwsza Komunia Święta.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Anna

10.04.2024 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okres komunijny tuż, tuż, więc to idealny moment, aby pomyśleć o prezentach. We wcześniejszych latach prym wiodły quady, drony czy rowery. Obecnie w modzie są zupełnie inne prezenty na komunię. Sprawdź, co teraz daje się na komunię!

Pierwsza komunia święta to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, który uczęszcza do kościoła. Jest to nie tylko przeżycie duchowe, ale również okazja do świętowania dla całej rodziny. Niestety na przestrzeni ostatnich lat, komunia zamieniła się w wystawne przyjęcia w restauracjach oraz prześciganie się gości co do ceny i wielkości prezentów. Najmodniejsze już wcale nie są quady, drony czy rowery. Podpowiadamy, jakie najczęściej daje się teraz prezenty na komunię świętą.

Co daje się w prezencie na komunię?

Jeszcze kilkanaście lat temu najczęstszym prezentem dla dziecka na komunię świętą była złota biżuteria typu medalik święty. Szczególnie rodzice chrzestni kupowali dziecku coś ze złota. Bliższa rodzina zazwyczaj zaopatrywała dziecko w aparat fotograficzny, rowery, rolki lub dawała pieniądze. Ostatnie lata należały jednak do quadów, dronów, laptopów i tabletów.

Powoli jednak kupowanie prezentów na komunię zamienia się w prawdziwe szaleństwo. Dowodzi tego, chociażby portal kobieta.wp.pl, który podaje, że w 2023 roku niektóre dzieci na komunie dostały sztabki złota, a nawet...żywą małpkę. Teraz znowu coś innego jest w trendach. Jak więc wyglądają obecnie najpopularniejsze prezenty na komunię?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jaki jest najlepszy prezent na komunię?

Na spore koszty związane z pójściem dziecka do komunii narażeni są na pewno rodzice chrzestni. To właśnie na nich spoczywa ogromna społeczna presja dotycząca obdarowania dziecka najlepszym prezentem. Najmodniejszym podarkiem komunijnym w 2024 roku jest zakładanie dziecku przez chrzestnych konta oszczędnościowego w banku. Oczywiście należy tam na sam początek wpłacić też jakieś pieniądze. Niektórzy decydują się nawet wziąć na siebie obowiązek wpłat przez kilka lat. To naprawdę duże zobowiązanie.

Wiele osób zaproszonych na komunię zastanawia się, ile pieniędzy włożyć do koperty. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak bliskim jesteśmy gościem, jakie są nasze możliwości finansowe oraz gdzie organizowane jest przyjęcie. Kwoty zazwyczaj oscylują w przedziale od 200 do 1000 złotych.

Warto w tym całym szaleństwie pamiętać, że nie należy poddawać się niczyjej presji. W sakramencie Pierwszej Komunii Świętej chodzi o coś zupełnie innego. To ma być głównie przeżycie duchowe. Oczywiście podarek dla dziecka z tej okazji jest miłą rzeczą, ale nie powinniśmy się w tym celu na pewno zapożyczać. Tak naprawdę każdy powinien kupić prezent lub dać kopertę z pieniędzmi wedle swoich możliwości finansowych. Komunia to ważny dzień dla dziecka i jego rodziny, jednak nie dajmy się w tym wszystkim zwariować.

Źródło: kobieta.wp.pl

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także