Inspiracje"Komunijni bardzo odlecieli". Znany ksiądz mówi o prezentach na komunię

"Komunijni bardzo odlecieli". Znany ksiądz mówi o prezentach na komunię

Tyle teraz daje się na komunię
Tyle teraz daje się na komunię
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | hunter76, wideonet
07.04.2024 16:55

Pierwsza komunia święta, a szczególnie prezenty z nią związane od lat wzbudzają wiele emocji, a przecież z roku na rok stawki oraz wymagania szybują w górę. Ile daje się na komunię w 2024 roku? Serwis o2.pl zapytał o zdanie w tej sprawie ks. Rafała Główczyńskiego.

Prezent, a może jednak koperta z pieniędzmi to najlepszy pomysł na komunię? Taki dylemat z ma każdy, kto w najbliższych tygodniach musi zjawić się na tej rodzinnej uroczystości. Z reguły pierwsza komunia święta to tylko sakrament, ale cała otoczka od wielu lat sprawia, że organizowane imprezy urastają do rangi wydarzeń roku, a nie skromnego spotkania. Ile włożyć do koperty na komunię? Portal o2.pl poprosił o komentarz księdza Główczyńskiego znanego w internecie jako "ksiądz z osiedla", który bez ogródek stwierdził, że "komunijni bardzo odlecieli".

Ile włożyć do koperty na komunię?

Według wielu osób wszystko zależy od pokrewieństwa z dzieckiem, które ma przyjąć pierwszą komunię świętą lub jego braku. Utarło się, że najbardziej wykazać muszą się w tej kwestii rodzice chrzestni, ale też dziadkowie, jak również bliższa rodzina, w przeciwieństwie do tej dalszej, która może odetchnąć z ulgą. Wiele zaproszonych osób zwraca szczególną uwagę na lokalizację przyjęcia komunijnego, co również wpływa na kwotę, jaką należy dać dziecku w kopercie. Dzięki temu gościom łatwo jest obliczyć, a przecież ceny za talerzyk cały czas rosną w górę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bardzo wiele osób próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o zainteresowaniach dziecka, co znacznie ułatwia wybór prezentu, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Z tego powodu goście lub bliższa rodzina najczęściej pytają o zdanie rodziców dziecka komunijnego, ponieważ oni wiedzą najlepiej, co przyda się ich pociesze. W gonitwie za tym ile wypada dać do koperty na komunię wiele osób, a nawet samo dziecko obdarowane prezentami zapomina, co w tym dniu jest naprawdę ważne.

Co o komunii sądzi ksiądz?

Kapłan w wywiadzie dla portalu o2.pl jasno stwierdza, że goście zaproszeni na komunię, ale również rodzice mocno skupiają się na konsumpcjonizmie tego dnia. Sama organizacja takiego wydarzenia jest nie lada wyzwaniem, a wiele rodzin nie chce być gorszych od innych, a nawet działa na zasadzie "zastaw się, a postaw się". Wielu rodziców nie chce, aby ich dziecko czuło się inne od rówieśników, ponieważ maluchy potrafią ostro ze sobą rywalizować na prezenty komunijne, a im droższy, tym lepszy. Ksiądz Rafał Główczyński uważa jednak, że najlepszym prezentem na pierwszą komunię świętą wcale nie będą pieniądze czy gadżety.

Dobrze by było, gdy prezenty odnosiły się do czegoś duchowego. Więc myślę, że najlepiej byłby dawać to, co jest dla tego momentu właściwe, czyli Pismo Święte, książka o świętej postaci, medalik imienny czy wspólną rodzinną wycieczkę do świętego miejsca.

ks. Rafał Główczyński w wywiadzie dla serwisu o2.pl. 

Źródło: o2.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także