PoradyLajfhakiJuż nigdy nie wyrzucę plastikowej zatyczki od oleju. Nie popełnię błędu

Już nigdy nie wyrzucę plastikowej zatyczki od oleju. Nie popełnię błędu

Plastikowa zatyczka od oleju ma ukrytą funkcję.
Plastikowa zatyczka od oleju ma ukrytą funkcję.
Źródło zdjęć: © Genialne
22.02.2024 12:10

Plastikowa zatyczka od oleju najczęściej ląduje w koszu. Ludzie traktują ją jako zbędne zabezpieczenie, które nie przydaje się po otwarciu butelki. Wyrzucanie jej to duży błąd, gdyż nie znalazła się tam z przypadku. Jeśli poznasz jej zastosowanie, używanie oleju będzie dużo prostsze.

Każdy z was ma w swoim domu butelkę oleju. Ten niezawodny tłuszcz przydaje się podczas codziennego gotowania. Po otwarciu nowej butelki pewnie mało kto zwraca uwagę na plastikową zatyczkę. Odrywamy zabezpieczenie i zapominamy o jego istnieniu. To wielka szkoda, gdyż właśnie ten element pozwala na łatwiejszą pracę z tłuszczem. Zapewne nie masz pojęcia, do czego służy ta plastikowa zatyczka.

Plastikowa zatyczka do oleju ma swoje funkcje

Mała zawleczka w butelce ma aż dwa zastosowania. Pierwsze jest wszystkim dobrze znane i polega na zabezpieczeniu cieczy przed rozlaniem. Gdyby butelki nie miały plastikowej zatyczki, podczas transportu oleju do domu mogłoby dojść do prawdziwej tragedii, gdyby tłuszcz przypadkowo się rozlał. Jakieś 90 proc. społeczeństwa myśli o zawleczce tylko w ten sposób, a prawda jest taka, że plastikowa zatyczka ma jeszcze jedną przydatną funkcję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drugie zastosowanie zawleczki ma związek z wygodą i praktycznością. Przypomnij sobie tę chwilę, gdy podczas nalewania olej zaczynał spływać po zewnętrznej części butelki, a co za tym idzie, brudził wszystko dookoła. Pozbycie się tłustych plam to nie lada wyzwanie, dlatego warto unikać takich sytuacji i zastosować trik z zawleczką.

Tajemnicza plastikowa zatyczka to coś w rodzaju dozownika, który pomaga zapanować nad ilością wypływającego oleju. Wystarczy, że włożysz ją zawleczką do dołu i wepchniesz za ząbki, które okalają otwór butelki. Dzięki temu strumień oleju będzie słabszy, a co za tym idzie łatwiejszy do opanowania. Następnym razem, zamiast ją wyrzucać, wetknij plastikową zatyczkę w szyjkę butelki, a pozbędziesz się uporczywego problemu.

Wyrzuciłeś zawleczkę do kosza? Zrób dozownik z nakrętki

Osoby na diecie starają się, by ilość oleju w ich jedzeniu była minimalna, lecz mimo to muszą go używać, chociażby do odgrzewania jedzenia. Jeśli masz problem z dozowaniem tłuszczu, bo za każdy, razem nalejesz go zbyt dużo, koniecznie skorzystaj z poniższej sztuczki. Trik przyda się wtedy, gdy nieumyślnie pozbyłeś się plastikowej zawleczki i w dalszym ciągu masz problem z rozlewaniem tłuszczu.

Wykonanie dozownika jest banalnie proste i wymaga jedynie nieco sprytu. Wystarczy, że odkręcisz butelkę i nadstawisz nakrętkę nad mały ogień. Brzmi to jak szaleństwo, lecz wcale nim nie jest. Kiedy plastik stanie się ciepły i giętki wystarczy, że wyciągniesz igłę lub wykałaczkę i przebijesz plastik od spodu na środku nakrętki. Plastikowa zatyczka zyska niewielki otwór, który pomoże w dozowaniu oleju, a to z pewnością pomoże ci w kuchni podczas codziennego gotowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także