NewsyCzemu nakrętek nie da się odczepić? Rzekomy "błąd w produkcji" wyjaśnia Bosacka

Czemu nakrętek nie da się odczepić? Rzekomy "błąd w produkcji" wyjaśnia Bosacka

Teraz już wiem, czemu nie mogę ściągnąć nakrętki
Teraz już wiem, czemu nie mogę ściągnąć nakrętki
Źródło zdjęć: © Genialne

30.01.2024 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nakrętki na butelkach od pewnego czasu sprawiają nam ogromny problem, ponieważ nie można ich całkowicie zdjąć, przez co mocno nas irytują. Wiele osób nie może ich zbierać, a co gorsza po prostu napić się wody jak dawniej. Z czego wynika na stałe przytwierdzona nakrętka do butelki?

Ten problem wcale nie jest wymysłem producentów, który ma nam utrudnić życie i sprawić, że przy każdym nalewaniu napoju oblejemy siebie oraz blaty kuchenne. W tych niepozornych nakrętkach chodzi o coś znacznie więcej, a według ekspertów to dopiero początek rewolucji, jaka nas czeka. Najlepiej będzie, jeśli zaczniemy przyzwyczajać się do tych nowych opakowań.

Dlaczego zmieniły się nakrętki w napojach?

Wszystko za sprawą zmieniających się przepisów Unii Europejskiej, które mają wejść w życie 1 lipca bieżącego roku. Ustawa ta ma poprawić ochronę środowiska przed nadmiarem plastikunakrętek, który często wcale nie ląduje w zbiórkach lub koszach. Małe, kolorowe zakrętki po napojach stanowią ogromne zagrożenie dla zwierząt, które często je połykają, co wiąże się nie tylko z utratą ich zdrowia, ale też życia. Przytwierdzone do butelek zakrętki mają zniwelować ten problem, a przy okazji sprawić, że całe opakowanie zacznie trafiać do recyklingu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto mieć tę ideę na uwadze, kiedy kolejny raz będziemy siłować się z opakowaniem napoju, co już od kilku miesięcy jest naszą nieuniknioną codziennością. Temat nakrętek postanowiła przybliżyć swoim obserwatorom Katarzyna Bosacka, która od lat jest ekspertką od zdrowego odżywiania oraz kupowania jedzenia. Na swoim TikTok'u @katarzyna_bosacka opublikowała film, w którym można dowiedzieć się więcej o nakrętkach:

Co ze zbiórkami nakrętek po napojach?

Te niezwykle popularne zbiórki znikną, ponieważ według ekspertów ds. recyklingu nie przynoszą one żadnych korzyści. Ekolodzy uważają, że rozdzielanie nakrętek od butelek nie robi różnicy naszemu środowisku, ponieważ i tak w sortowni stanowią surowiec, którego nie można odzyskać. Wszystkie znane nam dotychczas zbiórki nakrętek miały przede wszystkim nauczyć społeczeństwo poprawnej segregacji plastiku, co nie zawsze przynosiło zamierzony skutek.

O wiele lepiej będzie zostawić nakrętkę w spokoju, ponieważ trafi razem z butelką do recyklingu, a przy okazji wyjdzie to naszemu środowisku na plus. Dzięki temu zmniejszy się odsetek niepotrzebnych odpadów, które są niebezpieczne, jak również ilość poszkodowanych zwierząt. Najlepiej będzie już teraz nauczyć się poprawnego korzystania z butelek oraz opracować technikę nalewania wody, która będzie skuteczna i wygodna. Dzięki temu my również skorzystamy na tej nakrętkowej rewolucji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także