PoradySprzątanieKazała mężowi wyczyścić ruszt kuchenki. Wykorzystał patent, kilka chwil i po robocie

Kazała mężowi wyczyścić ruszt kuchenki. Wykorzystał patent, kilka chwil i po robocie

Przypalony ruszt kuchenki czyszczę jednym produktem
Przypalony ruszt kuchenki czyszczę jednym produktem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Andrey
12.03.2024 07:48

W wielu domach można jeszcze spotkać kuchenki gazowe, które służą dzielnie, ale również wymagają sporo uwagi. Regularne czyszczenie rusztu wiąże się ze sporym nakładem pracy, a przecież nie zawsze mamy na to czas, a co dopiero ochotę. Zamiast szorowania i nerwów zastosuj sprytny patent na wyczyszczenie rusztu kuchenki.

Bardzo często podczas pichcenia zdarza się awaria, kiedy nasze danie wykipi, a tłuszcz rozleje się po kuchence. Wtedy sięgamy po ścierkę, ale czasami jest już za późno, ponieważ brud błyskawicznie przywrze do rusztu lub palnika. Zaschnięty i oblepiony tłuszczem - nie zachęca do gotowania oraz mycia. Jak wyczyścić ruszt kuchenki?

Jak szybko wyczyścić ruszt kuchenki gazowej?

Jeśli zawsze uważałeś, że czyszczenie kuchenki gazowej zajmuje sporo czasu, a przy tym jest męczące, to z pewnością nigdy nie stosowałeś tego szybkiego patentu na jej mycie. Ściągnięcie rusztu z kuchenki nie jest problematyczne i zajmuje kilka sekund, tak samo, jak zdemontowanie palników. Czyszczenia rusztu kuchenki wraz z palnikami oraz powierzchnią urządzenia zajmie niewiele, a da spektakularne efekty na długi czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czym umyć ruszt kuchenki gazowej? Zamiast popularnych środków wybierz te naturalne, które zadziałają o niebo lepiej, a przy tym nie obciążą twojego portfela. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mocne detergenty wcale nie doczyszczą zabrudzonego rusztu, a tylko ściągną z niego wierzchnią warstwę brudu. Taki sposób na czyszczenie mija się z celem, a tłuszcz widoczny na kuchence nadal będzie sporym problemem. Najlepszym i szybkim sposobem na zabrudzony ruszt kuchenki jest soda oczyszczona, którą wystarczy rozrobić z wodą -1 łyżka proszku na 1 łyżeczkę wody w zupełności wystarczy.

Domowy patent na czyszczenie rusztu kuchenki

Kiedy nasza mieszanka jest gotowa, a ruszt ściągnięty możemy brać się do pracy. Na początek trzeba nałożyć specyfik obficie i nie pominąć przy tym żadnego zakamarku rusztu. W tej metodzie czyszczenia kluczowy jest czas, co oznacza, że domowa mieszanka z sody oczyszczonej potrzebuje około 40 minut na działanie. Nie trzeba wtedy siedzieć bezczynnie. Możesz wówczas dokładnie domyć palniki oraz płytę kuchenki gazowej. Dzięki temu nawet nie obejrzymy się kiedy, brud z czyszczonego rusztu zacznie odpadać sam.

Na koniec czyszczenia, ruszt powinniśmy opłukać ciepłą wodą, a uporczywe przypalenia potraktować kulką folii aluminiowej. Zanim zaczniesz montować na kuchence ruszt, lepiej porządnie go wysusz, ponieważ w przeciwnym razie kuchenka gazowa może odmówić ci posłuszeństwa. Wilgoć nagromadzona na czyszczonym ruszcie może dostać się do iskrownika, a wtedy wyrządzimy sobie więcej szkody niż pożytku. Na tak wyczyszczonym ruszcie kuchenki gazowej z pewnością będzie ci się dobrze gotowało.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także