Kiedy podlewać ogród podczas upałów? Ogrodnicy wskazują na dwa najlepsze terminy

Jak podlewać ogród podczas upałów, fot. Getty Images
Jak podlewać ogród podczas upałów, fot. Getty Images

26.06.2023 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Upały działają nie tylko na ludzi. Wysokie temperatury mają również wpływ na rośliny w ogrodzie. Długotrwała susza doprowadza do niszczenia trawnika. Podpowiadamy, jak podlewać ogród podczas upałów, aby nie zaszkodzić kwiatom.

Zadbany ogród to marzenie każdego miłośnika roślin. W otoczeniu pięknej przyrody bardzo miło się odpoczywa (samemu lub z bliskimi). O ogród trzeba jednak dbać. Jest to szczególnie ważne, kiedy słupek rtęci idzie w górę.

Jak podlewać ogród podczas upałów?

Obraz

Podlewanie ogrodu latem

Kolejna ważna zasada mówi, aby nie podlewać roślin silnym strumieniem z węża lub spryskiwacza ogrodowego. Spraw, aby ciśnienie wody nie było wysokie, gdyż w przeciwnym razie może połamać delikatne kwiaty. Ta zasada odnosi się także do świeżo zasadzonych roślin. Silny strumień może wypłukać je z ziemi, przez co nasza praca pójdzie na marne. Pamiętaj też, aby nie przelać swoich roślinek. Zbyt mocne podlewanie może doprowadzić do gnicia korzeni i bylin. Podobnie traktuj kwiaty doniczkowe. Pamiętaj jednak, aby zapewnić im drenaż w doniczce.

Obraz

Jak często podlewać ogród?

W trakcie upałów, kiedy jest bardzo sucho i gorąco, najlepiej podlewać rośliny w ogrodzie dwa razy dziennie. Zrób to rano i wieczorem. Po porannym nawadnianiu zdążą wyschnąć do wieczornego podlania. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko powstania infekcji grzybowych. Ogrodnicy polecają tak lać wodę, aby wniknęła w głąb ziemi na 10 centymetrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także