Kiedy podlewać ogród podczas upałów? Ogrodnicy wskazują na dwa najlepsze terminy

Kiedy podlewać ogród podczas upałów? Ogrodnicy wskazują na dwa najlepsze terminy

Jak podlewać ogród podczas upałów, fot. Getty Images
Jak podlewać ogród podczas upałów, fot. Getty Images
26.06.2023 09:26

Upały działają nie tylko na ludzi. Wysokie temperatury mają również wpływ na rośliny w ogrodzie. Długotrwała susza doprowadza do niszczenia trawnika. Podpowiadamy, jak podlewać ogród podczas upałów, aby nie zaszkodzić kwiatom.

Zadbany ogród to marzenie każdego miłośnika roślin. W otoczeniu pięknej przyrody bardzo miło się odpoczywa (samemu lub z bliskimi). O ogród trzeba jednak dbać. Jest to szczególnie ważne, kiedy słupek rtęci idzie w górę.

Jak podlewać ogród podczas upałów?

Obraz

Podlewanie ogrodu latem

Kolejna ważna zasada mówi, aby nie podlewać roślin silnym strumieniem z węża lub spryskiwacza ogrodowego. Spraw, aby ciśnienie wody nie było wysokie, gdyż w przeciwnym razie może połamać delikatne kwiaty. Ta zasada odnosi się także do świeżo zasadzonych roślin. Silny strumień może wypłukać je z ziemi, przez co nasza praca pójdzie na marne. Pamiętaj też, aby nie przelać swoich roślinek. Zbyt mocne podlewanie może doprowadzić do gnicia korzeni i bylin. Podobnie traktuj kwiaty doniczkowe. Pamiętaj jednak, aby zapewnić im drenaż w doniczce.

Obraz

Jak często podlewać ogród?

W trakcie upałów, kiedy jest bardzo sucho i gorąco, najlepiej podlewać rośliny w ogrodzie dwa razy dziennie. Zrób to rano i wieczorem. Po porannym nawadnianiu zdążą wyschnąć do wieczornego podlania. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko powstania infekcji grzybowych. Ogrodnicy polecają tak lać wodę, aby wniknęła w głąb ziemi na 10 centymetrów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także