Koniec sporów o wieszanie papieru. Ekspertka wyjaśnia, czemu nie ma dowolności
Z pewnością każdy przynajmniej raz toczył spór o to, jak prawidłowo zawiesić rolkę papieru toaletowego. Wydaje się to absurdalne, ale tak naprawdę może doprowadzić do niesnasek, ponieważ każdy z nas zawiesza papier zupełnie inaczej. Poprawna metoda wieszania papieru toaletowego została opracowana w 1891 roku, ale nie każdy ją zna.
15.01.2024 | aktual.: 15.01.2024 09:07
Dla wielu osób to, w jaki sposób powieszony jest papier toaletowy w łazience, determinuje prawdę o danym człowieku. Inni natomiast dostają białej gorączki, kiedy rolka nie jest zamocowana według ich sposobu. Ile ludzi, tyle głosów, a tylko jeden z nich jest właściwy. Od dziś koniec bezsensownych sporów o papier toaletowy, który od dawna powinien być wieszany prawidłowo.
Jak wieszać papier toaletowy?
Ten sam problem miała Jackie Vernon-Thompson, która jako specjalistka od etykiety toczyła nierówną walkę ze swoim mężem o papier toaletowy. Jej partner w zupełnie inny sposób wieszał rolkę papieru, a to doprowadzało ją do szału, przez co w domu wybuchały ostre spory. Kiedy Jackie przekładała papier końcówką do góry, to jej mąż szybko odwracał rolkę z nie mniejszą irytacją. Wojenka o papier toaletowy trwałaby nadal, gdyby nie determinacja kobiety, aby dowiedzieć się, które z nich jest w błędzie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kobieta postanowiła do czasu znalezienia odpowiedzi pójść na kompromis z mężem, co było najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji, aby jeszcze bardziej nie zaogniać konfliktu.
Sposób na papier toaletowy z 1891 roku
Mało kto wie, że właśnie wtedy został wynaleziony papier toaletowy w rolkach, który znamy do dziś. Jego twórca Seth Wheeler opatentował też sposób jego powieszania, aby nikt po zakupie jego wynalazku nie miał wątpliwości. Mężczyzna na jednym obrazku rozrysował cały system działania rolki papieru toaletowego, do którego powinniśmy się dostosować. Wheeler na swoim rysunku zalecił powieszenie papieru tak, aby końcówka papieru wysuwała się od góry, a nie odwrotnie.
Po odkryciu tej informacji Jackie szybko przekonała się, że to ona miała rację w kwestii wieszaniu papieru, a nie jej partner. Skoro jej sposób został potwierdzony na rysunku samego wynalazcy, to nie ma mowy o dalszym sporze lub dyskusji. Za tą metodą przemawia nie tylko Wheeler, ale też względy podstawowej higieny, którą koniecznie powinniśmy zachować. Dzięki tak zawieszonemu papierowi nie dotykamy ściany oraz pozostałej części rolki, ponieważ zawsze sięgamy tylko po kawałek, który zsuwa się z góry. W efekcie zapobiegamy rozprzestrzenianiu się bakterii niebezpiecznych dla naszego zdrowia.