Jaki kolor mają te paznokcie? Internauci podzieleni, każdy widzi coś innego
Nowy manicure to znakomita okazja, aby podzielić się jego zdjęciami w internecie. Bardzo wiele kobiet dodaje takie relacje na swoje konta społecznościowe, ale te paznokcie są wyjątkowe. Nie chodzi tutaj o sposób ich wykonania, a o kolor, który nie jest oczywisty.
15.01.2024 | aktual.: 15.01.2024 08:02
Na pierwszy rzut oka kolor wydaje ci się całkowicie "normalny"? Cóż, nie każdy odbiera go w tej sam sposób. Ludzie w komentarzach pod TikTokiem @caitlinandleahh skaczą sobie do gardeł, ponieważ jeden widzi paznokcie w odcieniu zieleni, a drugi — błękitu. Skąd taka ogromna różnica?
Jakiego koloru są te paznokcie?
Każdy z nas zobaczył na paznokciach zupełnie inny kolor, a w salonie kosmetycznym odcień ten miał swoją nazwę "Aruba", który nijak nie pomaga w tym sporze. Dla influencerki jej paznokcie mają kolor zielony, ale zupełnie innego zdania jest jej żona, która uważa, że są one niebieskie. Pozostali członkowie rodziny kobiety również mieli ogromny problem ze wskazaniem konkretnego odcienia. Z tego powodu kobieta postanowiła opublikować krótki film, w którym pokazała swoim obserwatorom paznokcie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Głosy w komentarzach również były mocno podzielone, a niektórzy określali go nawet mianem zielonego turkusu lub jako miks tych dwóch kolorów ze sobą. Kobieta na początku swojego wideo odniosła się do znanego sprzed kilku lat sporu o sukienkę, który doprowadził internet do wrzenia. W jej przypadku ludzie również widzieli różne kolory, niektórzy opisywali ją jako biało-złotą, a inni twierdzili, że jest niebiesko-czarna. Spór o odcień paznokci bardzo mocno przypomina ten sprzed kilku lat o sukienkę. Czy obydwa przypadki mają wspólny mianownik?
Nie paznokcie, a złudzenie?
Paznokcie oraz sukienka, a w zasadzie ich kolory, to złudzenie optyczne, które wprowadza nasz mózg w błąd. W jednym i drugim przypadku pojawia się taka sama iluzja, a odczucie niepewności to całkowicie normalne zjawisko. Kiedy nie jesteśmy pewni odpowiedzi, nasz mózg zaczyna kreować rzeczywistość wymyślonymi przez siebie założeniami. Do takich wniosków w swoich badaniach doszedł profesor Uniwersytetu w Nowym Jorku Pascal Wallisch.
Dzięki jego badaniom dowiedzieliśmy się, że w zależności od naszego trybu życia nasz mózg zupełnie inaczej odbiera konkretne barwy. Z pewnością każdy przynajmniej raz zauważył, że aparaty telefonów lubią przekłamywać odcienie. Bardzo często ukazują je jako zbyt prześwietlone lub mało wyraziste, przez co ciężko oddać nam realny kolor danej rzeczy. Tak samo było w przypadku wiralowej sukienki, która została sfotografowana w nieodpowiednim świetle. Z tego powodu czasem warto pamiętać o zjawisku iluzji, kiedy nie jesteśmy pewni tego, co widzimy na ekranie.