PoradyKupiłeś ukochanej na święta? Ekspertka radzi szukać innego prezentu, bo będą "ciche dni"

Kupiłeś ukochanej na święta? Ekspertka radzi szukać innego prezentu, bo będą "ciche dni"

Jakich prezentów nie wręczać kobiecie?
Jakich prezentów nie wręczać kobiecie?
Źródło zdjęć: © Freepik | senivpetro
22.12.2023 11:31, aktualizacja: 22.12.2023 18:48

Nie masz jeszcze prezentu dla ukochanej? Nie zostało ci wiele czasu. Sklepy świecą już pustkami. Nie rób tego na "chybił trafił". No... chyba że chcesz mieć potem ciche dni. Jakich prezentów nie kupować kobietom? Wyjaśniamy.

Świąteczna gorączka trwa w najlepsze. Sprzątamy, gotujemy i pakujemy prezenty. O ile je mamy... Wielu z nas zostawia to na ostatnią chwilę, kiedy sklepy świecą już pustkami. Zostało naprawdę niewiele czasu. To ostatni moment na zakup prezentów.

Planujesz zakup prezentu dla bliskiej ci kobiety? Niezależnie od tego, czy wręczasz go mamie, babci cy partnerce, przeczytaj nasz poradnik. Wyjaśniamy, czego nie powinno się wręczać kobiecie. Niektóre prezenty mogłoby zostać źle odebrane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tych prezentów nie kupuj kobiecie. Może się obrazić

Istnieje pięć języków miłości. Każdy z nas wyraża ją w inny sposób — słowami, czynami, poprzez dotyk, spęczony czas czy wręczając podarki. Większość z nas najbardziej cieszy ten ostatni. Uwielbiamy dostawać prezenty i uwielbiamy je wręczać. Wybór odpowiedniego upominku nie jest jednak prosty. Trzeba dobrze znać obdarowywaną osobę, żeby trafić w jej gusta.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wręczamy sobie prezenty. Mężczyźni często uskarżają się, że nie wiedzą, co wręczyć bliskiej kobiecie. Z pomocą przychodzi Leah, popularna TikTokerka, która uważana jest za ekspertkę od prezentów. W jednym ze swoich ostatnich filmików wyjaśniała, jakich prezentów nie powinno się wręczać kobiecie.

Na szczycie listy znalazły się kremy przeciwzmarszczkowe. To sugestia, że na twarzy kobiety widać pierwsze oznaki starzenia. Taki podarek mógłby zostać źle odebrany. Drugie miejsce na liście zajęły... detergenty. Z pewnością nie jest to prezent, który sprawiłby przyjemność jakiejkolwiek kobiecie.

Prezenty, które mogłyby wywołać kłótnię

Kolejne miejsca zajęły suplementy diety, które tak często wręczamy naszym babciom. Pamiętajmy, że osoby starsze mają swoje zainteresowania i pasje. To jeden z tych prezentów, które można wręczyć bez okazji, ze zwykłej ludzkiej troski. Nie powinny jednak znaleźć się pod choinką.

Najgorszym możliwym prezentem są tabletki wspomagające odchudzanie. Ten prezent mógłby wywołać oburzenie. I to nie bez powodu. W końcu nikt nie chciałby dowiedzieć się, że powinien trochę schudnąć.

Istnieje jeden wyjątek od reguły. Jeśli jedna z wymienionych rzeczy została zasugerowana przez obdarowywaną kobietę, nie ma powodu, żeby jej nie kupić. Jeśli jednak wprawia cię to w dyskomfort, wręcz kartę podarunkową do sklepu, w którym będzie można zaopatrzyć się w potrzebną rzecz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także