PoradyOrganizacjaZamawiasz prezenty przez internet? Uważaj, możesz się naciąć

Zamawiasz prezenty przez internet? Uważaj, możesz się naciąć

Zakupy on-line warto robić rozważnie.
Zakupy on-line warto robić rozważnie.
Źródło zdjęć: © Freepik | YuriArcursPeopleimages

15.12.2023 07:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do świąt zostało już niewiele czasu. Rozważasz zakup prezentów przez internet? To już ostatni dzwonek. Jeśli chcesz uniknąć rozczarowania, doczytaj artykuł do końca. Dowiesz się, jak nie naciąć się na nieuczciwych sprzedawców.

Szał świątecznych zakupów trwa w najlepsze. Sklepy kuszą nas promocjami, a mimo to, coraz więcej osób decyduje się na zakup prezentów przez internet. Trudno się temu dziwić. Zgiełk, tłum i hałas nie sprzyjają rozsądnym decyzjom zakupowym, a wręcz ją utrudniają.

Nic więc dziwnego, że ta wiele osób decyduje się na zakup prezentu przez internet. Wybór jest wręcz nieograniczony. Pamiętaj jednak, że w okresie przedświątecznym dostawa może obsunąć się nawet o kilka dni. Masz naprawdę niewiele czasu. Kiedy złożyć zamówienie? Na co zwrócić uwagę? Wyjaśniamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czas to pieniądz

Zakupy przez internet to dobrodziejstwo XXI wieku. Możesz kupić dosłownie wszystko. Nie musisz ograniczać się jedynie do polskich sklepów, bowiem sklepy internetowe działające na terenie Unii Europejskiej oferują dostawę do Polski. Czas dostawy jest wtedy znacznie wydłużony, a przy tym usługa jest droższa, ale wystarczy złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem.

W okresie przedświątecznym największym problemem jest wydłużony czas dostawy — i to na terenie całego kraju. Kurierzy dwoją się i troją, aby zdążyć z paczkami na czas, jednak nie zawsze się im to udaje. Jeśli chcesz mieć pewność, że prezenty dotrą do ciebie przed świętami, nie zwlekaj z zamówieniem. Pamiętaj, że większość sklepów wysyła paczki wyłącznie w dni robocze. Złożenie zamówienia tydzień przed świętami jest naprawdę ryzykowne.

Sprawdź opinie sklepu

Zakupy w internecie są obwarowane pewnym ryzykiem, bowiem nie brakuje w nim nieuczciwych sprzedawców. Zanim złożysz zamówienie, sprawdź autentyczność firmy. Zweryfikuj opinie i sprawdź, czy przedsiębiorstwo znajduje się w Krajowym Rejestrze Przedsiębiorców. Brak wpisu do KRS to zły znak. Komentarze na temat sklepu wskażą, czy transakcje przebiegły pomyślnie. Jeśli zauważysz, że negatywne opinie pojawiają się częściej niż te pozytywne, powstrzymaj się od zakupu.

Niskie, nierynkowe ceny powinny wzbudzić twoją czujność, ponieważ często są jedynie próbą wyłudzenia. Można się przed nią ustrzec. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na formę płatności. Pod żadnym pozorem nie podpinaj swojej karty. Wybieraj płatność w formie przelewu lub BLIK-iem. Każda transakcja powinna odbywać się za pośrednictwem sklepu, a po złożeniu zamówienia na twoim e-mailu powinno znaleźć się potwierdzenie płatności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także