DomRośliny doniczkoweLiście błyszczą jak w kwiaciarni. Wystarczyło dodać kilka kropli do wody

Liście błyszczą jak w kwiaciarni. Wystarczyło dodać kilka kropli do wody

Tak nabłyszczam rośliny, a lśniących liści zazdroszczą sąsiedzi
Tak nabłyszczam rośliny, a lśniących liści zazdroszczą sąsiedzi
Źródło zdjęć: © Getty Images | Kinga Krzeminska
24.03.2024 13:03, aktualizacja: 24.03.2024 13:20

Zdrowe rośliny doniczkowe to nie tylko te regularnie pielęgnowane, ale też o lśniących liściach, które przykuwają wzrok. Jeśli widzisz na nich osad, to zwykłe przecieranie nic nie pomoże. Czym nabłyszczać rośliny? Ten patent wyczyści liście kwiatów z kurzu migiem.

Wiosna to najlepszy czas na to, aby zadbać o swoje rośliny i wcale nie chodzi tutaj o ich nawożenie lub przesadzanie. Twoje starania pójdą na marne, jeśli nie zwrócisz uwagi na ich liście, a przecież warstwa pyłu nie pomaga im w procesie fotosyntezy. Szczególnie przed świętami warto zastosować olejek neem, dzięki czemu rośliny będą wyglądać jak z drogiej kwiaciarni. Jak można smarować nim liście kwiatów?

Czym nabłyszczać rośliny?

Z pewnością każdy ogrodnik lub miłośnik roślin doniczkowych chce, aby prezentowały się one zachwycająco. W tym celu większość stosuje rozmaite preparaty nabłyszczające, które kosztują sporo, a przy tym nie są zbyt wydajne, a do tego zawierają chemię. Psikanie nimi roślin często daje lśniące liście tylko na chwilę oraz pozostawia na ich powierzchni lepką warstwę. Inny sposób na nabłyszczanie kwiatów to woda, ale często daje marne efekty i wyrządza więcej szkody niż pożytku, przyciągając szkodniki lub choroby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nabłyszczanie roślin to twardy orzech do zgryzienia, ale przecież nie możesz z niego całkowicie zrezygnować. Twoje rozsady, a szczególne rośliny o dużych liściach, muszą być wyczyszczone na nowy sezon wegetacyjny. Dzięki temu o wiele lepiej oraz szybciej będą rosły, a ich aparaty szparkowe poczują, że żyją — dosłownie! Czym nabłyszczyć liście? Złap za tani olejek i szmatkę!

Jak stosować olejek neem na rośliny?

Olej neem jest niezwykle niedocenianym produktem do nabłyszczania roślin, a bardzo przydaje się u każdego szanującego swoje kwiaty ogrodnika. Jest niczym innym jak wyciągiem z nasion miodli indyjskiej, który z pewnością nie zaszkodzi, a przywróci roślinom doniczkowym utracony blask.

Jak nabłyszczyć nim roślinę? Do tego trzeba przygotować mieszankę z 1 litra wody oraz 10 kropel olejku neem, który wykazuje działanie nie tylko nabłyszczające, ale także antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybicze. Czy może być lepszy specyfik do czyszczenia liści kwiatów? 

Chcąc mieć nabłyszczone rośliny, wystarczy wylać odrobinę mieszanki na szmatkę lub wacik i przetrzeć liście. Dzięki temu zabiegowi od razu zobaczysz różnice, a twój kwiat będzie chraniony przez olejek neem aż przed 200 szkodnikami! To wiosenne nabłyszczanie liści szybko przyniesie efekt nie tylko wizualny, ale też wpłynie na kondycję kwiatów, które odbiją w górę jak nigdy wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także