NewsyMacocha odważnie o relacji. Nie pierze ubrań pasierbicy ani nie zabiera jej do lekarza

Macocha odważnie o relacji. Nie pierze ubrań pasierbicy ani nie zabiera jej do lekarza

Wymieniła listę rzeczy, których nie robi dla swojej pasierbicy
Wymieniła listę rzeczy, których nie robi dla swojej pasierbicy
Źródło zdjęć: © TikTok | hotwifesummer

27.03.2024 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie pierze, nie zabiera jej do lekarza, nie chodzi na zebrania, a to wszystko przez to, że nie jest jej biologiczną córką. Brytyjska tiktokerka powiedziała o swojej relacji z pasierbicą. Publikacja została obejrzana przez milion osób. "Nikczemna macocha" - czytamy w komentarzach.

Szacuje się, że w samej Polsce jest milion rodzin patchworkowych. Czym jest rodzina patchworkowa? To związek dwóch osób, które mają co najmniej jedno dziecko z poprzedniego związku. Partner matki staje się ojczymem, a partnerka ojca macochą.

Nazewnictwo nie należy do przyjemnych, a wszystko przez bajki Disneya, które pokazały figurę okrutnej macochy. Użytkowniczka TikTok'a, publikująca jako @hotwifesummer, utrwaliła ten szkodliwy mit. "Wow, to jest okrutne: ona nie jest częścią naszej rodziny. Straszne" - czytamy w komentarzach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Macocha z TikTok'a podzieliła internautów

Użytkowniczka TikTok'a publikująca jako @hotwifesummer jest mamą i macochą. Na swoim kanale dzieli się doświadczeniami z życia w rodzinie patchworkowej. Tiktokerka zebrała już 21 tys. obserwujących. Wielu z nich ceni ją za wyjątkowe poczucie humoru, jednak jeden z ostatnio opublikowanych filmików wzbudził duże kontrowersje.

Kobieta opowiedziała o tym, jak traktuje swoją pasierbicę. Wymieniła kilka rzeczy, których nie robi dla swojej pasierbicy, a robi dla biologicznych dzieci. Na liście znalazło się pranie, sprzątanie, chodzenie na zebrania i wizyty u lekarza. Pasierbica ma osobny kosz na pranie, a wszystkie czynności pielęgnacyjne, takie jak kąpiele czy czesanie, wykonuje jej tata. Publikacja wywołała ogromne kontrowersje. "Oglądałaś ostatnio Królewnę Śnieżkę czy co?", "Wyglądasz na macochę, której nikt by nie chciał" - czytamy wśród wielu komentarzy.

Nie chce, żeby pasierbica czuła, że próbuje zastąpić jej matkę

W dalszej części filmiku wyjaśniła powód swojego zachowania. Nie pierze swojej pasierbicy, bo nie chce, żeby ta czuła, że próbuje zastąpić jej matkę. Stara się zbudować z nią mocną relację opartą na wsparciu i zaufaniu. Chcąc rozjaśnić całą sytuację, dodała, co robi dla pasierbicy, aby ta czuła się zaopiekowana. Tiktokerka robi jej obiady, opiekuje się nią, gdy jest chora i chodzi na przedstawienia, w których gra. Tłumaczenie nie przekonało internautów, którzy określili ją mianem "nikczemnej macochy".

Rola macochy jest bardzo trudna. Wystarczy zwrócić uwagę na język. Kiedy traktujemy kogoś "po macoszemu", traktujemy go źle, wręcz lekceważąco. Bajki Disneya tylko utrwaliły ten szkodliwy mit. Relacja pomiędzy pasierbicą a macochą może przypominać tę z mamą. Wszystko zależy od podejścia obu stron, jednak coraz więcej rodzin udowadnia, że bycie "bonusowym" rodzicem nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także