NewsyOto najgorszy typ rodzica. Przedszkolanki bez skrupułów: "Nienawidzimy ich!"

Oto najgorszy typ rodzica. Przedszkolanki bez skrupułów: "Nienawidzimy ich!"

Rodzice nie zawsze dobrze ubierają dzieci do przedszkola.
Rodzice nie zawsze dobrze ubierają dzieci do przedszkola.
Źródło zdjęć: © Getty Images | PhotoAlto/Sandro Di Carlo Darsa
16.02.2024 17:45

Należy pamiętać, że przesadna nadgorliwość rodziców może skutecznie uprzykrzyć życie i pracę wielu nauczycielom. Pewna wychowawczyni zdecydowała się ujawnić, jaki jej zdaniem jest najgorszy tym rodziców. Jeśli jesteś opiekunem kilkulatka, to lepiej unikaj tych zachowań!

Dla każdego rodzica ich dziecko jest najważniejsze oraz najzdolniejsze. Nic w tym dziwnego. Dzieci są naszymi pociechami, które bardzo kochamy. Czasami jednak rodzice są przesadnie nadgorliwi i nadopiekuńczy. Wprowadzają również różne zasady, które mogą skutecznie uprzykrzyć pracę szkolnym nauczycielom lub osobom pracującym w żłobkach i przedszkolach.

Właśnie z takimi sytuacjami mierzy się na co dzień pewna przedszkolanka. Kobieta na swoim TikTokowym koncie postanowiła podzielić się z internautami swoimi odczuciami na temat tego, co najbardziej denerwuje ją w jej zawodzie. Okazuje się, że niektóre działania rodziców skutecznie utrudniają jej codzienną pracę.

Rodzice źle ubierają swoje dzieci?

TikTokerka w opublikowanym na TikToku wideo dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w przedszkolu. Na koncie @childcare_worker4 zdradza, że bardzo denerwuje ją między innymi... sposób ubierania dzieci do przedszkola. O co dokładnie chodzi? Kobieta zarzuca, że rodzic często decyduje się ubrać dziecko do placówki w kombinezon lub ogrodniczki. Według niej jest to bardzo problematyczne, ponieważ w takim wypadku trudno jest zmienić dziecku pieluszki. Ogrodniczki lub kombinezon może i wyglądają ładnie, jednak są do przedszkoli i żłobków bardzo niepraktyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To jednak nie wszystko! Zdaniem TikTokerki byłoby miło, gdyby rodzice zrezygnowali z ubierania dzieci do żłobka również w wysokie buty. Otóż tego typu obuwie trudno jest założyć dziecku na stopy. Staje się to szczególnie problematyczne, jeśli dzieci idą całą grupą na zewnątrz, a pedagodzy muszą wtedy szybko założyć wiele par butów. Problemem jest również ubieranie dzieci w markowe ubrania i oczekiwanie rodziców, że rzeczy te na pewno nie mogą się zniszczyć lub ubrudzić.

Najgorsi są nadopiekuńczy rodzice

Zdaniem TikTokerki to zupełnie normalne, że rodzice martwią się o swoje dzieci. Jednak niezwykle uciążliwe jest, kiedy mama lub tata dziecka wydzwania do placówki sześć razy dziennie. To znacząco może zaburzyć rytm pracy i funkcjonowania całej grupy. Problemem jest również pozwalanie dziecku na przynoszenie swoich prywatnych zabawek. Powoduje to u dzieci liczne konflikty, niepotrzebną zazdrość i płacz. Mimo że w wielu placówkach obowiązuje wyraźny zakaz przynoszenia z domu swoich prywatnych rzeczy, to jednak wielu rodziców ignoruje te zasady.

Warto wspomnieć, że opublikowane przez kobietę wideo stało się w sieci niezwykle popularne. Zdobyło ponad 407 tysięcy wyświetleń oraz wiele popierających komentarzy od innych pracowników przedszkoli i żłobków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także