ZagadkiLogiczneMasz tylko jeden ruch. Przełóż zapałkę, by równanie było prawdziwe

Masz tylko jeden ruch. Przełóż zapałkę, by równanie było prawdziwe

Przełóż zapałkę, aby równanie było poprawne. To proste!
Przełóż zapałkę, aby równanie było poprawne. To proste!
Źródło zdjęć: © Canva

10.12.2023 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy widzisz, że coś na poniższym obrazku jest nie tak, jak trzeba? Oczywiście to błędne równanie, które musisz poprawić. Wysil swoje szare komórki, a następnie przełóż jedną zapałkę tak, aby było poprawne. Masz na to sposób?

Kreatywne zagadki i łamigłówki to solidny trening dla naszego mózgu, który często jest leniwy. Utarte schematy oraz oczywiste rozwiązania tutaj nie pomogą. Konieczne jest to, aby wykazać się sprytem i wyjść poza uporządkowany w naszej głowie system. Czy znasz już odpowiedź?

Przełóż zapałkę, a wszystko stanie się jasne

Jeśli od kilku minut wpatrujesz się w powyższy obrazek, a głowa już zaczęła cię boleć, to znak, że pobudziłeś ją do myślenia. Kombinowanie z zapałkami, ich odwracanie lub przekładanie z miejsca na miejsce to dobra taktyka, jeśli nadal nie widzisz rozwiązania. Właśnie na tym polega ta zagadka, aby znaleźć ten jeden właściwy ruch, który zmieni równanie z błędnego na poprawne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli zacząłeś się irytować i nie masz już siły na przekładanie zapałek, to daj sobie czas na oddech. Siłą oraz złością nic nie wskórasz, a tylko niepotrzebnie się zniechęcisz. Przecież ta zagadka nie ma na celu podnieść ci ciśnienia, a wspomóc myślenie abstrakcyjne, do którego często nie jesteśmy przyzwyczajeni. Spójrz na zapałki "świeżym" okiem i próbuj od początku, a szybko przekonasz się, że rozwiązanie jest proste. 

Zagadki z zapałkami to świetna zabawa!

W dzisiejszych czasach cenimy sobie wygodę oraz proste i szybkie rozwiązania na życie. Łamigłówki z przekładaniem zapałek sprawiają, że tracimy grunt pod stopami. Bardzo często tylko niewielki odsetek zapytanych potrafi wskazać poprawną odpowiedź, a znaczna część społeczeństwa szybko się poddaje. 

Przełożenie zapałki jest banalnie proste
Przełożenie zapałki jest banalnie proste © Freepik

Jeśli regularnie nie trenujesz swojego mózgu, to z pewnością powyższe zadanie będzie zbyt trudne. Sama nauka lub czytanie przepastnych książek nie pomoże, ponieważ w zagadce z przekładaniem zapałek musimy myśleć abstrakcyjnie. Dlatego odrzuć wszystkie wyuczone schematy i zacznij systematycznie rozwiązywać podobne działania. Szybko przekonasz się, że są one łatwe i sprawiają radość. 

Wystarczy, że przełożysz zapałkę...

Z pewnością znajdą się osoby, które już na samym początku poprawnie przełożyły zapałkę i znają odpowiedź. Natomiast większość jest ciekawa rozwiązania zagadki. Przysługuje tutaj tylko jeden ruch. Przypatrz się liczbie 9. Jeśli pozbędziesz się pionowej zapałki z jej brzuszka, to zamienisz ją w trójkę. 

Teraz wystarczy, że znasz tabliczkę mnożenia, ponieważ 3 razy 3 daje 9, dlatego tę zapałkę przełóż na liczbę 5, a zamieni się ona w 9, co da poprawny wynik działania. Jeśli złapałeś się za głowę, to świadczy to o tym, że nigdy byś nie rozwiązał łamigłówki w ten sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także